Utkání v Praze nemělo favorita. Zatímco Rytíři měli před svým soupeřem pětibodový náskok a v tabulce Národní ligy se nacházeli o dvě příčky výše, pro domácí Traverzu hrála bilance vzájemných zápasů, kdy z dosavadních jedenácti duelů zvítězili Pražané hned osmkrát. Oba celky se dobře znají - na jaře spolu sehráli dramatickou pětizápasovou bitvu ve čtvrtfinále play-off a na podzim další ligový zápas, ve kterém se radovali florbalisté Traverzy z vítězství 4:5 po prodloužení. A stejným výsledkem vyhráli i tentokrát.

Elitní náchodský tým ani jednou v zápase nevedl, nikdy však nenechal svého soupeře odskočit na větší než jednobrankový rozdíl. Po nepříliš vydařené první třetině, kdy hostující hráči Náchoda až příliš chybovali v rozehře, se Východočeši v dalším průběhu zápasu zvedali a ve třetí třetině to byli oni, kdo měl více ze hry a mohl několikrát zlomit utkání ve svůj prospěch. To se však nestalo, velké příležitosti Matěje Mikšovského, který byl do té doby v zápase s bilancí dvou vstřelených branek a jedné asistence velmi produktivní, a Ondřeje Macháčka zůstaly nevyužity. Domácí si míčku moc neužili, jejich brejky však byli smrtící. Náchodským se zase povedly obě přesilovky, během kterých dvakrát skórovali. Výsledkem vyrovnané hry bylo nerozhodné skóre 4:4 na konci normální hrací doby, které nasměrovalo zápas do prodloužení. V něm si na Fialův kros odskočil Vojtěch Bagin a stejně jako na podzim přisoudil bod navíc Traverze. Ta zůstala v tabulce Národní ligy západ sedmá s 27 body, Náchodským patří pátá příčka s 31 body.


Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Naše vzájemné zápasy jsou ideální pro sázkaře. Pravděpodobnost prodloužení a naše prohra v něm je bohužel vysoká. Dnes jsme byli špatní v 1. třetině a soupeř byl ve všem lepší. Od 2. třetiny jsme srovnali hru a zápas se vyrovnal. V prodloužení je to o jedné chybě, kterou jsme bohužel udělali my. Poučíme se a za týden budeme zase lepší. Díky soupeři za zápas."

Komentář domácích Řehulka Filip (Trenér):
"Dneska jsme soupeři darovali bod svojí nedisciplinovaností a nemohoucností vstřelit branku a zbytečně hráli vyrovnané utkání. Děkuji soupeři i rozhodčím za férové utkání a divákům, kteří dnes přišli."


FAT PIPE TRAVERZA vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    5:4p ( 2:1 , 0:1 , 2:2 )
Branky Náchoda:
 2x Mikšovský M., Špaček, Mikšovský J.

Střely na branku: 30:29
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:2
Počet diváků: 13
Hráč utkání Náchoda: Matěj Mikšovský
Hráč utkání Traverzy: Vojtěch Bagin

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Pekárek, Donaj, Macháček, Kžíž - Prause, Středa, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Svoboda, Rázl, Čečetka J., Jakubský, Grulich - Jirásek, Vysoký.


Další zápas sehraje elitní náchodský tým tuto neděli a nebude to ledajaké utkání. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!