Stejně jako Náchodští - i florbalisté Orky Čelákovice testovali formu ve vrcholové části Poháru Českého florbalu. V těžké skupině utrpěli tři debakly - 2:9 s Mladou Boleslaví, 4:14 s Bohemians a 14:3 s Chomutovem. Start ligové sezóny však bude o něčem jiném a Středočeši rozhodně patří mezi žhavé kandidáty na přední umístění. To ostatně potvrdili i loni, kdy prošli do play-off, ve kterém jim nechybělo mnoho k postupu do semifinále. Nakonec však, stejně jako florbalisté Náchoda v duelu s Mukařovem, odešli z dramatické série s Panthers Praha poraženi nejtěsnějším rozdílem 2:3 na zápasy. Náchodští hráči si budou muset dát v sobotu velký pozor na ofenzivně laděné borce Václava Kramela, Ondřeje Špalka či Jakuba Čápa, ale také na zkušeného Petra Němečka.

Náchodský kádr doznal velkých změn. V Áčku již nepokračují Ondřej Bachtík, Ondřej Hušek, Jonáš Mědílek, Jan Jirák, Aleš Kaválek či brankář Brandon Bulis. Nemoc vyřadila na celou sezónu ze hry Davida Kaválka a marodí také junioři Jakub Vysoký a Vojtěch Železo. Dlouhodobě zraněný je Jan Čečetka, ten se však již pozvolna zapojuje do tréninkového procesu. A tak je tu šance pro ostatní. Do sestavy stále častěji nakukují junioři Lukáš Prause, Adam Pekárek a Adam Jakubský, a samozřejmě také odchovanec David Špaček, který se v sedmnácti letech zařadil mezi klíčové hráče náchodského týmu, jako jsou novopečený kapitán František Donaj, kanonýr Matěj Mikšovský či opora v brance Vlastimil Skalický. Po debaklu s Libercem se navíc hra Náchoda zvedla, a v pohárových utkáních proti Tatranu Střešovice, Kanonýrům Kladno, nebo na přípravném turnaji Hynčica cup v Kutné Hoře se Rytíři na nový ligový ročník příjemně naladili. Naváží na to v sobotním ligovém zápase? 

Poslední dvě vzájemná utkání Náchodští vyhráli, ale pokaždé to byla velká dřina. Naposledy vystřelil Náchodu vítězství čtyřmi góly Ondřej Bachtík, kterého však již v sestavě Rytířů nenajdeme. Podaří se omlazenému náchodskému navázat na loňské vzájemné duely? Doražte jej do Plechárny podpořit. Začínáme ve 20:00, ale florbalový den probíhá v Plechárně již od rána, kdy se v náchodské hale představí nejprve dorostenci a poté i junioři. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
2021/2022 Florbal Primátor Náchod
vs. ASK Orka Čelákovice
8:6
2021/2022 ASK Orka Čelákovice vs. Florbal Primátor Náchod
7:8p
2020/2021
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
11:6
2019/2020
Florbal Primátor Náchod
vs. ASK Orka Čelákovice
6:7p
2019/2020 ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
10:5
2006/2007 FTS Florbal Náchod
vs. ASK Orka Stará Boleslav
6:3
2006/2007 ASK Orka Stará Boleslav
vs. FTS Florbal Náchod
3:5

Florbal Primátor Náchod - ASK Orka Čelákovice
1. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod
Sobota 10. září 20:00
online