Pro elitní náchodský tým to byl vůbec první zápasový test po náročné letní přípravě, během které letos výrazně převažovaly tréninky zaměřené na rozvoj kondice. Čtyři zápasy během dvou dnů slibovaly kvalitní prověrku nejen díky hracímu formátu, ale také kvalitě protivníků - turnaje se zúčastnil zástupce Národní ligy Butchis a dále přední divizní týmy Prague Tigers, FbC Hradec Králové, DDM Děčín, FBC Písek a pořádající FBC Kutná Hora. Účast na turnaji odřekl dříve přihlášený tým Panthers Praha, a tak se náchodské organizaci otevřela možnost přihlásit do dobře obsazeného přípravného turnaje ještě druhé družstvo. Toho Náchod využil a dal šanci svým budoucím nadějím v týmu Next Generation.

A jak se náchodským týmům v Kutné Hoře dařilo? Elitní tým Rytířů vstoupil do turnaje skvěle a díky výhram nad domácí Kutnou Horou a Pískem si s předstihem již v sobotu zajistil postup do finále turnaje. V neděli Rytíři už tak úspěšní nebyli - nejprve v samotném závěru ztratili zápas s loňským vítězem Divize Prague Tigers a ve finále nestačili na FbC Hradec Králové, kterému rovněž podlehli o jednu branku. Po loňském triumfu tak letos z Kutné Hory vezou stříbro. Nejen výsledky, ale i herní projev týmu věstí, že nadcházející sezóna by měla být úspěšná a tým je dobře připraven.

Druhým náchodským zástupcem v Kutné Hoře byl tým NEXT GENERATION. Jak už název napovídá, v tomto týmu dostali příležitost ukázat se a nasbírat cenné zkušenosti hráči, kteří by měli za elitní mužský A-tým válet v budoucnu. Věkový průměr hráčů v poli byl pouhých 15 let a 91 dní, v zádech pak měli zkušeného brankáře Brandona Bulise. Hned první den se náchodským mladíkům podařilo obrat o body dva loňské účastníky play-up o Národní ligu - FbC Hradec Králové po remíze 2:2 a FBC DDM Děčín po výhře 6:4. V neděli pak čekala tým NEXT GENERATION nejtěžší prověrka v podobě duelu s předním týmem Národní ligy Butchisem. Po dobrém vstupu do zápasu nakonec převzali otěže Pražané a zvítězili 8:2. V závěrečném duelu o páté místo pak Náchodští podlehli loňskému vítězi Divize B Prague Tigers 4:2, i přesto na turnaji zanechali skvělý dojem, nasbírali spoustu zkušeností a vydobyli si respekt soupeřů.

Zápasy základních skupin
Sobota 9:00
A Florbal Primátor Náchod Next Generation
vs
FbC Hradec Králové
2:2
Sobota 10:30
B Prague Tigers
vs
FbC Písek
5:5
Sobota 12:00
A BUTCHIS
vs
DDM Děčín IV
8:5
Sobota 13:30
B
Florbal Primátor Náchod vs
FBC Kutná Hora
4:2
Sobota 15:00
A FbC Hradec Králové
vs
BUTCHIS
6:4
Sobota 16:30
B FBC Kutná Hora
vs
Prague Tigers
5:4
Sobota 18:00
A
DDM Děčín IV
vs
Florbal Primátor Náchod Next Generation
4:6
Sobota 19:30
B
 FbC Písek
vs
Florbal Primátor Náchod 1:3
Neděle 9:00
A
Florbal Primátor Náchod Next Generation
vs
BUTCHIS
2:8
Neděle 10:30
B
Prague Tigers
vs
Florbal Primátor Náchod 6:5
Neděle 12:00
A
FbC Hradec Králové
vs
DDM Děčín IV
5:2
Neděle 13:30
B
FBC Kutná Hora
vs
FbC Písek
4:1
 Zápasy o konečné umístění
Neděle 15:00
o 7. místo
DDM Děčín IV vs
FbC Písek 6:5
Neděle 16:30
o 5. místo
Florbal Primátor Náchod Next Generation vs
Prague Tigers 2:4
Neděle 18:00
o 3. místo
BUTCHIS vs
FBC Kutná Hora 11:2
Neděle 19:30
Finále
FbC Hradec Králové
vs
Florbal Primátor Náchod 4:3

Nyní již klepou na dveře ostré zápasy. Rytíři se hned o víkendu představí v rámci 3. kola Poháru Českého Floralu na palubovce týmu TJ Sokol Koberovy, kde se ukáže, jak na tom skutečně jsou. Dorostenci vstoupí do soutěžní sezóny 19. září turnajem v Praze.