Pražští Panthers nejsou zrovna oblíbeným soupeřem Náchoda. Když však Rytíři cestovali na zápas do Rudné, určitě netušili, že dostanou stejně jako při posledním měření sil čtrnáct gólů. Kdo čekal v souboji druhého a třetího celku Národní ligy západ drama, tak se spletl. Domácí měli otěže zápasu pevně ve svých rukou a po brankách Kölbla, Koláře a přesilovkové trefě Petráka si zajistili pohodlný třígólový náskok po první části.

Zkraje druhé dvacetiminutovky zaznamenal první úspěch Náchoda Ondřej Bachtík, radost však vydržela hostům jen šestnáct sekund, než vrátil Pražanům vedení o tři branky Kočandrle. Ve 24. minutě snížil na 4:2 při vyloučení Lombina kapitán Jiří Vlček a zdálo se, že by se mohl Náchod dostat opět do hry, dění v následujících minutách však tyto představy zcela vyvrátilo. V následujících patnácti minutách inkasoval Vlastimil Skalický osm branek a po dvou částech tak bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto.

Ve třetí třetině se hrálo už jen o to, jak velký to bude debakl. Ke cti Náchodským poslouží fakt, že závěrečnou periodu vyhráli 2:5 a aspoň kosmeticky upravili hrozivé skóre. Za Náchod se trefili Lukáš Rázl, David Cejnar, Ondřej Bachtík, Marek Svoboda a Jiří Vlček. Tečkou za zápasem bylo pětiminutové vyloučení Daniela Kříže a červená karta pro Pavla Daňka z Panthers. Nic to však nezměnilo na výsledku zápasu 14:7 pro domácí tým. Panteři tak Náchodu odskočili na rozdíl pěti bodů, Rytíři zůstávají i po devátém kole třetí s tříbodovým náskokem na pronásledující trojici Benešov - Plzeň - Králův Dvůr. 


Komentář vedoucího družstva Panthers Praha Andrey Novákové:
"První třetina byla dosti oťukávací, ve druhé jsme začali více střílet a trefovat zařízení. Dostali jsme se do psychické pohody. Poslední část a zejména závěr byl poměrně zvláštní a psychicky náročný. Děkujeme soupeři za zápas."

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
"Dnes jsme neměli vůbec nic, náš výkon byl místy až ostuda a vrátili jsme se několik let zpátky. Omlouváme se všem našim fanouškům, kteří nás sledovali. Musíme se z chyb poučit a vrátit se zpátky silnější. Díky soupeři za utkání."


PANTHERS PRAHA vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    14:7  ( 3:0 , 9:2 , 2:5 )
Branky Náchoda:
2x Bachtík, 2x Vlček, Rázl, Cejnar D., Svoboda

Střely na branku: 29:18
Vyloučení: 4:5
Využití: 3:2
Počet diváků: 34
Hráč utkání Panthers: Petr Kölbl
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Bachtík

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


Příští ligové utkání odehrají Rytíři v neděli s Královým Dvorem, ještě předtím je však čeká velký florbalový svátek. Ve středu přivítají v osmifinále Poháru Českého florbalu historicky nejúspěšnější český florabalový tým - šestnáctinásobného českého mistra a aktuálního lídra Livesport Superligy Tatran Střešovice. Utkání bude rozehráno v 18:30, buďte u toho! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!