Šestnáct ligových titulů a šest titulů pohárových - taková je bilance historicky nejúspěšnějšího českého florbalového celku Tatranu Střešovice. S ním měli Rytíři tu čest utkat se již loni v listopadu, tehdy v pohárovém osmifinále, kdy s Pražany prohráli 2:3. Navázat na tento výkon a potrápit favorita chtěl omlazený náchodský mančaft i tentokrát.

Na soupisce pro utkání se objevilo hned devět náchodských juniorů. Debutovali dva hráči - v zahajovací sestavě Jiří Knettig a ve druhé formaci Adam Pekárek. V brance Náchoda nastoupil zkušený Vlastimil Skalický, na druhé straně juniorský mistr světa Tomáš Jurco. Zajímavostí je, že se oba dva brankáři setkali v minulosti v jednom klubu, když oblékali dres Orlicka-Třebovska.

Tatran vstoupil do utkání velkým tlakem, který však obětavě bránící Náchodští přečkali a nakonec šli ve 12. minutě po zásahu Daniela Kříže překvapivě do vedení. Hosté však ještě do konce první části vyrovnali, a to přesto, že si Vlastimil Skalický připsal v úvodní periodě neuvěřitelných 20 zákroků. Začátek druhé části vyšel lépe Náchodu - na zásah Františka Donaje však našli Tatranští velmi rychlou odpověď. Ještě jednou si vzal Náchod vedení zpět - po faulu na Lukáše Prauseho bylo nařízeno trestné střílení a to chladnokrevně proměnil mladý odchovanec David Špaček. Ve druhé polovině utkání však hosté přitlačili na pilu a po trefách Ondřeje Sádla a Tomáše Hanáka otočili skóre na 3:4.

A hned na začátku závěrečné periody hosté náskok dalšími dvěma brankami navýšili, když nejprve potrestal Křížovo vyloučení Matěj Havlas a krátce na to přidal svoji druhou branku v utkání Tomáš Hanák. Náchodští se však nevzdali a dokázali utkání zdramatizovat. Gól naděje vstřelil v 56. minutě ranou z půlky do šibenice veterán Jiří Vlček a 47 sekund před koncem přiblížil Matěj Mikšovský Rytíře na rozdíl jedné branky. Tu se však i přes šance v závěru Náchodským vstřelit nepodařilo a tak stejně jako loni prohráli se střešovickým Tatranem o gól.


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér): "Dnes jsme si potvrdili, že dokážeme hrát s každým. Je to jen o nás. Kluci předvedli poctivý a skvělý výkon, který se musel líbit. Co je ale ještě pozitivnější, že to nemusí být náš strop. Díky všem hráčům, za dnešní reklamu pro náš klub a fanouškům za podporu."


FLORBAL NÁCHOD vs. TATRAN STŘEŠOVICE    5:6 ( 1:1 , 2:3 , 2:2 )
Branky Náchoda:
Kříž, Donaj, Špaček, Vlček, Mikšovský M.

Střely na branku: 18:49
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:1
Počet diváků: 170
Hráč utkání Náchoda: František Donaj
Hráč utkání Tatranu: Tomáš Hanák

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Knettig, Vlček, Vysoký, Macháček, Kříž - Donaj, Špaček, Prause, Pekárek, Mikšovský M. - Kubásek, Železo, Rázl, Jakubský, Grulich - Kosař.


Poslední utkání základní skupiny vrcholové části Poháru Českého florbalu odehrají Rytíři v úterý 30. srpna na palubovce prvoligového Kladna. Držte Náchodským palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!