Série se stěhovala do Náchoda za vyrovnaného stavu a sobotní duel měl jednoho z protivníků přiblížit účasti v semifinále. Náchodským první třetina herně vůbec nevyšla, z minima však vytěžili maximum a tak se šlo poprvé do kabin za vyrovnaného stavu 2:2, když se na straně Rytířů prosadili oba bratři Mikšovští. To ve druhé třetině mohli diváci sledovat úplně jiný obraz hry, ve kterém florbalisté Náchoda svého soupeře přehrávali. Branku na straně Náchoda však vstřelil pouze Daniel Kříž a když se jednou prosadili i hosté, bylo skóre opět vyrovnané.

Závěrečná perioda však začala pro náchodské velmi smolně. Nejprve teč střely z dálky a poté odražený balónek za Skalického záda - a během necelé minuty inkasovali domácí dvě smolné branky. Florbalisté Náchoda otevřeli hru, obrovské šance však nevyužili a tak zafungovalo staré sportovní pořekadlo nedáš - dostaneš. Hosté se radovali v závěrečné části pětkrát, za domácí se prosadil pouze František Donaj, který využil jednu ze čtyř přesilových her. Náchod prohrál 4:8 a to znamenalo, že bude v neděli odvracet mečbol soupeře.


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Výsledek je výrazný pro soupeře, ale průběh byl stejný jako minulý víkend. Hodně slabá první třetina a neproduktivita nám sebraly možnost získat druhý bod v serii. Na zítra odpočneme a vrátíme serii zpátky do Prahy. Díky fanouškům za podporu!"

Komentář hostů Zmátlo Šimon (Trenér):
"Vyrovnané utkání, které rozhodla až poslední třetina. Dvě a půl třetiny výborný výkon. Posledních deset minut je co zlepšovat."


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. ASK ORKA ČELÁKOVICE    4:8 ( 2:2 , 1:1 , 1:5 )
Branky Náchoda:
 Mikšovský M., Mikšovský J., Kříž, Donaj

Střely na branku: 16:21
Vyloučení: 0:4
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Počet diváků: 109
Hráč utkání Náchoda: Marek Svoboda
Hráč utkání Čelákovic: Jakub Seibert

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Čáp, Vlášek, Rázl, Macháček, Kříž - Prause, Svoboda, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Jirásek, Čečetka J., Donaj, Vysoký, Grulich. - Jakubský, Winter.Ani začátek nedělního zápasu Náchodu nevyšel. Domácí byli velmi nervózní a po šesti minutách prohrávali 0:2. Poté se však domácí postupně dostávali do hry a zasypávali brankáře Zetka jednou střelou za druhou. A po brankách Jonášek Mikšovského a Jana Čečetky se dočkali zaslouženého vyrovnání, který ještě během prostřední periody navýšil Ondřej Macháček. 

V závěrečné části přidala Orka na tempu a dvakrát se jí podařilo stáhnout náskok Náchoda. Na 3:3 vyrovnal Špalek v přesilové hře a na branku Davida Špačka rovněž z početní výhody odpověděl Zoufalý. Utkání tak již potřetí v této sérii dospělo do prodloužení. Hrozbu vyřazení rázně utnul na brankovišti pohotový David Špaček který rozjásal Plechárnu. Rytíři zvítězili 5:4.


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Další vyrovnaný zápas, který jsme zaslouženě vyhráli a sérii vrátili do Prahy. Nebýt brankáře hostí, který předvedl perfektní výkon, tak zápas skončil naší výhrou v základní části. Musíme si pořádně odpočinout a připravit se na rozhodující bitvu. Díky fanouškům za podporu!!!"

Komentář hostů Zmátlo Šimon (Trenér):
"Vyšel nám vstup do zápasu, dali jsme dvě branky a neproměnili jsme obří šance. Bohužel, pak jsme polevili v koncentraci a nutno sportovně přiznat, že soupeř měl lepší konec první a druhou třetinu. Třetí část byla v naší režii. Celkově jsme více na balonku, ale rozhoduje se před brankou a dneska jsme dostali dvě branky ze schrumáže, kdy to tam soupeř doslova dorval. Naopak my před jejich brankou jsme jako baletky. Takže se bude rozhodovat ve středu a tam budeme mnohem lepší!"


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. ASK ORKA ČELÁKOVICE    5:4p ( 2:2 , 1:0 , 1:2 )
Branky Náchoda:
 2x Špaček, Mikšovský J., Čečetka J., Macháček

Střely na branku: 26:21
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:1
Počet diváků: 80
Hráč utkání Náchoda: David Špaček
Hráč utkání Čelákovic: Aleš Zetek

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Čáp, Prause, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Donaj, Svoboda, Rázl, Macháček, Grulich - Čečetka J., Vlášek, Kříž, Vysoký, Jakubský - Jirásek, Winter, Pekárek.Náchodští  odvrátili hrozbu vyřazení a vynutili si rozhodující pátý zápas, který se odehraje ve středu od 17:00 ve sportovní hale VŠE v Praze. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA POSTUPEM DO SEMIFINÁLE!