Skvělá a divácky atraktivní série čtvrtfinále play-off mezi Čelákovicemi a Náchodem měla najít rozuzlení až v rozhodujícím pátém zápase stejně jako ta loňská, ve které Východočeši změřili síly s Traverzou Mukařov. Náchodu se podařilo dvakrát dorovnat stav série a tak mohl mít mírnou psychologickou výhodu. Začátek utkání se hodně podobal prvnímu vzájemnému duelu. Přinesl opatrnou hru a branky se diváci nedočkali. To vstup do druhé části vyšel daleko lépe domácím, kteří si velmi rychle vytvořili dvoubrankový náskok. Ten korigovali Rytíři ve 28. minutě, kdy Jonáš Mikšovský potrestal vyloučení domácích ihned z rozehry volného úderu. 

Bylo to o jednom gólu a ten ne a ne padnout. Tři minuty před koncem zasadili domácí Náchodu z trestného střílení třetí úder a opět odskočili do dvoubrankového trháku. Rytíři vrhli všechny síly do útoku a odhodlali se ke hře bez brankáře, která jim v prvním vzájemném souboji dvakrát vyšla. Tentokrát to však dopadlo opačně - Čelákovičtí ji potrestali a střelou do prázdné branky rozhodli o svém postupu, na kterém nic nezměnila ani korekce Matěje Mikšovského na konečných 4:2.


Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Před sezonou jsme prošli obrovskou obměnou, nikdo nám nevěřil, všichni nás viděli v divizi. My jsme ukázali obrovskou sílu a pracovitost, což potvrdila i tato série, kdy jsme byli vyrovnaným týmem soupeři, který byl posílen o hráče Mladé Boleslavi. Pokud udržíme nastavení, které jsme měli, úspěch nás bude určitě brzy čekat. Za celý realizační tým jsme moc hrdí na všechny hráče, jak celou sezonu pracovali a jaký měli přístup. Taky bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu během sezony a Orce přejeme mnoho štěstí v další sérii."

Komentář domácích Zmátlo Šimon (Trenér):
"Děkujeme soupeři za neskutečně vyrovnanou sérii. Kdy většina zápasů se rozhodovala v prodloužení nebo ve třetí třetině. Ve většině zápasů nás brzdila zbytečná vyloučení a bylo tomu tak i dnes. To je věc, na které musíme zapracovat. Disciplinovanost. Musíme udržet play off nastavení, po celou dobu zápasu. Za realizační tým děkuji všem hráčům za práci a přístup. Nyní začínáme znovu a od nuly."


ASK ORKA ČELÁKOVICE vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:2 ( 0:0 , 2:1 , 2:1 )
Branky Náchoda:
 Mikšovský J., Mikšovský M.

Střely na branku: 18:15
Vyloučení: 5:1
Využití: 0:2
Počet diváků: 88
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Čelákovic: Aleš Zetek

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Čečetka, Vlášek, Rázl, Kříž, Jakubský, Vysoký - Prause, Pekárek, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Donaj, Svoboda, Rázl, Macháček, Grulich - Čáp, Jirásek, WinterStejně jako loni zakončili Náchodští sezónu ve čtvrtfinále play-off, kde padli nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 na zápasy. Před letošním ročníkem však kádr elitního týmu prošel velkou obměnou a spousta hráčů naskočila do soutěže, s jejíž úrovní neměla do té doby vůbec žádnou zkušenost. Začátek sezóny Náchodu nevyšel a z úst soupeřů padaly výroky o "nejslabším Náchodu v historii" či o adeptech na sestup do Divize. Rytíři však prokázali obrovský charakter, když dokázali otáčet zdánlivě ztracené zápasy i porážet favority. Náchod skončil v základní části na sedmém místě, pouhý jeden bod za čtvrtou Traverzou, a všem celkům z první pětice sebral minimálně dva body. Ve čtvrtfinále play-off pak odehrál skvělou sérii se třetími Čelákovicemi, které se musely o postup strachovat až do závěrečných minut rozhodujícího pátého zápasu. Výsledky i neustále se zlepšující herní projev mladého náchodského týmu jsou obrovským příslibem do příští sezóny!