V základní skupině se Náchodští utkali s juniory Pardubic, soupeřem z Národní ligy západ Prague Tigers, divizním Orlickem-Třebovskem a divizním týmem Chomutova U23. V úvodním utkání dělala pasivní hra pardubických juniorů Náchodským velké potíže a dlouho se hledali. Dvě třetiny se obě družstva přetahovala o vítězství, v té závěrečné rozhodla náchodská zkušenost, díky které vstoupili Rytíři do turnaje vítězně 7:4. Ve druhém sobotním klání se postavil Náchodu do cesty celek Prague Tigers, se kterým se Rytíři během letošní letní přípravy již jednou utkali a vysoko prohráli. Výkon náchodských hráčů sice přibrzdilo zranění Adama Středy v úvodu střetnutí, i tak ale florbalisté Náchoda svého soupeře přehráli a zvítězili 4:1.

Další tři utkání byla v plánu v neděli. Pokud v sobotu hráli Rytíři s pasivně hrajícími soupeři, o den později je čekala od protivníků úplně jiná hra. Přesvědčit se o tom mohli hned v prvním ranním duelu s Orlickem-Třebovskem, který byl přehlídkou krásných florbalových akcí, ale i skvělých zákroků brankářů na obou stranách. Náchodští byli přeci jen o něco lepší než jejich soupeř a zvítězili 2:1. V závěrečném duelu základní skupiny proti týmu Chomutova U23 neponechali Náchodští nic náhodě, soupeře přehráli jednoznačně 8:3 a suverénním způsobem si zajistili postup do finále HTC Hynčica cupu.

Ve finále čekal Rytíře nováček Národní ligy-západ FbC Hradec Králové, který nenašel přemožitele ve druhé skupině. Náchodští uskočili svému soupeři do rychlého vedení, které navýšili až na rozdíl tří branek v průběhu třetí třetiny. V té soupeř přidal na obrátkách a Rytíře musel několika dobrými zákroky podržet Vlastimil Skalický. Až při hře bez brankáře přišla ze strany Hradce Králové korekce, výhra 4:2 a celkové turnajové vítězství však náchodským florbalistům neunikly. Náchodští při své čtvrté účasti na Hynčica HTC cupu tento turnaj podruhé ovládli.

Tým Florbal Náchod, vítěz turnaje Hynčica HTC cup 2022. Horní řada zleva: Matěj Mikšovský, Adam Jakubský, Vojtěch Železo, Lukáš Rázl, Adam Pekárek, Lukáš Prause, Ondřej Macháček, Dalibor Vlášek, Jakub Vysoký, Daniel Kříž. Prostřední řada zleva: František Donaj, Marek Svoboda, Václav Grulich. Dolní řada zleva: Vlastimil Skalický, Matěj Stuchlík, Adam Středa.


Florbal Náchod však měl na turnaji ještě jednoho zástupce. Mladý tým U21 tvořený několika hráči mužského Béčka, juniory a převážně nadějnými dorostenci sbíral zkušenosti s mužským florbalem. Utkání s Hradcem Králové vyznělo jednoznačně pro soupeře, proti Kutné Hoře, Písku a Liberci B však předvedli Náchodští daleko lepší výkony a své soupeře řádně potrápili. A v utkání o konečné deváté místo proti týmu Chomutova U23 se také konečně dočkali vítězství 4:2, přestože dvakrát dotahovali.

Tým Florbal Náchod U21. Horní řada zleva: Adam Balek, Daniel Havel, Filip Knettig, Adam Kosař, Antonín Donaj, Patrik Winter, Jiří Jebavý. Dolní řada zleva: Jakub Cibulka, Martin Čečetka, Martin Hanuš, Jan Majer, Matěj Stuchlík.