Náchodský tým vstoupil do letošního ročníku Národní ligy západ dobře, poté ale přišla šňůra čtyř zápasů bez výhry, která Rytíře odsunula mimo pozice zajišťující postup do play-off. Ty si však vzali florbalisté Náchoda zpět třemi výhrami v řadě, ta poslední je navíc jen jeden den stará. Náchod sází tak jako v minulosti na propracovanou obranu podpořenou skvělými výkony Vlastimila Skalického. Současný tým má navíc charakter a dokáže otáčet zápasy, což ostatně ukázal při všech třech posledních výhrách. A to přesto, že na hřišti Prague Tigers chyběli Náchodu Jonáš Mikšovský a František Donaj, kteří pravděpodobně nenastoupí ani v sobotu v Plzni.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
5. kolo
Prague Tigers vs. Florbal Primátor Náchod 5:6pn
10. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. SK Florbal Benešov 4:3
9. kolo TJ Sokol Jaroměř vs. Florbal Primátor Náchod
4:5p
8. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. FAT PIPE Traverza 4:5p
7. kolo
T.B.C. Králův Dvůr vs. Florbal Primátor Náchod
6:4

Slavia Plzeň je nejmladším klubem v Národní lize - na florbalové scéně působí teprve od sezóny 2014/2015. Za tu dobu si však stihla udělat renomé, vychovat mladé hráče, kteří jí teď pomáhají v Národní lize. Stejně jako v případě Náchoda, i Slavia Plzeň má kádr s velmi nízkým věkovým průměrem a kondičně velmi dobře disponovanými hráči. Narozdíl od Náchoda však Plzeňané hrají o poznání ofenzivněji a v jejich zápasech padá velké množství branek. V posledních čtyřech zápasech Plzně padlo na jedné straně vždy aspoň 10 gólů, naopak v posledních šesti zápasech Náchoda nevstřelil ani jeden z hrajících týmů více jak 6 gólů. 

Posledních 5 zápasů Plzně v Národní lize
10. kolo
FbC Hradec Králové vs. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 16:5
9. kolo
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň
vs. ASK Orka Čelákovice 5:10
8. kolo
Sokol Rudná vs. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 6:10
7. kolo SK Florbal Benešov vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 6:13
6. kolo
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs. TJ Sokol Jaroměř 7:4

Náchod a Slavia Plzeň se v mužském florbale nikdy neutkaly, vzájemný zápas tak bude soubojem premiérovým. Náchodští věří, že navážou na dobrou formu z posledních zápasů a prodlouží sérii výher. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod
11. kolo Národní ligy západ Slavia VŠ Plzeň
Sobota 19. listopadu 17:15
online událost na FB