Ahoj Kubo, v první řádě bych ti chtěl pogratulovat k zisku trofeje rytíře Hrona. Co bylo klíčové pro zisk titulu nejlepšího hráče sezony? Čím sis získal tolik hlasů?

Díky moc. To netuším, ale asi velký bodový průměr na zápas a druhé místo v bodování. Ale i v play-off se mi dařilo, celkově to pro mě byla povedená sezóna. Popravdě jsem moc nečekal, že bych mohl vyhrát, takže fakt nevím, kvůli čemu jsem dostal tolik hlasů.

Byla to pro tebe náročná sezona? Kde jsi sehnal tolik síly abys odehrál neskutečných 53 zápasů?

Ne pokaždé to bylo jednoduché, hlavně když jsem za víkend hrál třeba i čtyři zápasy. Ale základ je letní příprava a během sezóny se udržovat v kondici.

V sezóně jsi zaznamenal 65 branek. Jsi tedy rozený střelec? Máš nějaký recept na to být tak úspěšný v zakončení?

No rozený střelec - to nevím. Většina mých gólů nebyla moc pěkná, spíš byly vydřené z brankoviště. A bez svých hlavních nahrávačů bych to určitě nedal, takže velké díky patří určitě i mým spoluhráčům. Určitě je dobrý mít nějaký individuální plán na střelecké tréninky, které mám během sezóny – i to bude stát za mým úspěchem v letošní sezóně.

Dobře, důležitý je určitě i výběr místa odkud branky padají. Ten tedy očividně máš…

Jo, to můžu souhlasit, výběr místa určitě mám.

Vzpomeneš si jaký moment byl pro tebe v minulé sezóně klíčový, který ti utkvěl v paměti?

Byly to dva zápasy juniorů proti Pardubicím, když v jednom zápase jsem dal čtyři góly a na dva nahrál. A druhý byl poslední zápas základní části, kde jsme hráli o postup do play-off a rozhodl jsem gólem asi 2 minuty do konce a díky tomu jsme vyhráli a postoupili.

Co je naopak moment, který se ti zapsal pod kůži jako negativní?

Tak to byl třetí a rozhodující zápas v Plzni, když jsme dostali gól z nájezdu, který neměl platit - a ještě fanoušci Plzně se nechovali jako lidi. To je takový negativní moment v této sezóně.

Dobře. Nyní už jsi v přípravě na novou sezónu. Jak probíhá?

Tak je to náročný, do teď to však probíhalo bez potíží. Ale nyní mě trápí zranění, takže doufám, že se co nejdříve vrátím do tréninkového procesu.

Doufám, že budeš brzy v pořádku! Co tvé cíle na novou sezonu?

Můj cíl je hrát za A tým mužů a aby se mi nadále dařilo jako minulou sezónu.

Skvělé! Přeji hodně štěstí v nastaveném cíli a hlavně brzké uzdravení!

Díky.