Náchod zaznamenal dvě výhry v řadě

Rytíři v minulém kole uhráli důležité tři body na palubovce Litvínova, a to i díky čtyřbrankovému gólostroji, který rozjel Ondřej Bachtík. Přestože výkon Náchoda nebyl v některých pasážích utkání ideální, třetí třetina patřila Rytířům, kteří jí ovládli poměrem 1:5 a zápas celkově 5:9. Po domácí výhře nad pražskými Wizardy se jednalo o druhý zisk tří bodů v řadě. Tentokrát se však Náchodu do cesty postaví papírově silnější soupeř, než jakým byli dva předchozí.

Náchod bude sázet zejména na trojici Ondřej Bachtík, Ondřej Hušek a Jan Jirák, ale také na dravost mladých nadějí. Zejména Danielu Křížovi se v začátku premiérové sezóny v mužském týmu daří a ve čtyřech zápasech vstřelil již pět branek. Na co si musí dát Rytíři pozor jsou zbytečná vyloučení. Náchod je prozatím druhým nejvylučovanějším týmem Národní ligy-západ a v početní nevýhodě inkasoval během tří kol pětkrát - nejčastěji ze všech týmů soutěže.

Nevyrované výsledky Turnova

Jako na houpačce - tak by se daly charakterizovat výkony florbalistů Turnova. Ti si zatím připsali dvě jednoznačné výhry - s Panthers Praha a Mukařovem - a také schytali debakl 10:2 na palubovce Benešova. O to pozitivní se v dresu Turnova starají hlavně Vojtěch Palatínus a Antonín Palatínus, známý ze svého působení v Bohemians, a také talentovaný junior Emil Hejduk. V posledním zápase s Mukařovem se v brance zaskvěl Filip Jirman. Ten je sice věkem stále junior, proti Mukařovu však z 38 střel inkasoval pouze jednou a při vítězství Turnova 6:1 hrál stěžejní roli.

Turnov disponuje stabilním kádrem, který se od loňska moc nezměnil. V minulé sezóně jsme byli zvyklí na aktivní pojetí a vysoký pressing. Stejně jako loni, i letos Turnovany zdobí výborná přesilovka - téměř polovinu soupeřových vyloučení dokázali potrestat gólem.

Utkání nemá favorita

Bilance vzájemných zápasů byla loni vyrovnaná - oba týmy zvládli lépe svůj domácí zápas. Jedno vousaté vítězství si Rytíři připsali v sezóně 2011/2012, kdy dokázali v Poháru Českého florbalu porazit Turnov 5:0. Ze současných hráčů Náchoda tehdy na hřišti nastoupili pouze dva - Jiří Vlček a Jan Jirák.

Historická bilance vzájemných zápasů
2019/2020 TJ Turnov vs. Florbal Primátor Náchod 9:4
2019/2020 Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov 7:3
2011/2012 Florbal Náchod vs. TJ Turnov 5:0

 

Potvrdí Rytíři dobrou formu z úvodu sezóny a naváží na vítězství ze zápasů proti Wizards Praha a Litvínovu? Přijďte je do Plechárny podpořit, může to být nadlouho naposledy. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov
4. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod - Plechárna Neděle 4. října 18:00 událost na FB online