Utnou Rytíři znovu plzeňskou sérii?

Po nečekané pohárové porážce na půdě týmu FbC Barracudas Slaný odvrátili Plzeňané chmurné myšlenky a skvělými výkony proti pražským soupeřům ukázali, že v letošním ročníku Národní ligy západ je třeba s nimi počítat. Nejprve dokázali zvítězit na horké půdě Mukařova, následně si v domácím prostředí poradili také s Wizardy. To vše pouze se šesti obdrženými góly, což však není u Západočechů nic nového - skvělá defenziva je v posledních letech zdobí. Skvělá vizitka nejmladšího týmu v lize, jehož věkový průměr činí něco málo přes 21 let. Kostra mužstva však hraje velmi dlouho pospolu, kádr není narušován velkým počtem příchodů a odchodů a hráči o sobě dokonale vědí.

Plzeňskou zbraní je kanonýr Vávlav Zábran, náchodská obrana se ale bude muset zaměřit také na Ondřeje Horažďovského a Vojtěcha Lapuníka. Pokud se jí to povede, má šanci utnout vítěznou sérii Plzně, tak jako loni v pátém kole Národní ligy, které bylo posledním před ukončením soutěží.

Zápasy Plzně v letošním ročníku Národní ligy-západ
2. kolo FbC Plzeň
vs. Wizards SO Praha 10
5:3
1. kolo FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. FbC Plzeň
3:4

Náchodští prohráli po více než roce

Náchodu se vstup do letošní sezóny vydařil, když dokázal v rámci Národní ligy západ porazit Litvínov a v Poháru Českého florbalu přejít přes divizní celky Letohrad a Všestary. Stroj se zadrhl až v neděli na hřišti favorizovaného Mukařova, odkud však Rytíři ani přes porážku neodjeli s prázdnou, neboť dokázali utkání dovést aspoň do prodloužení. Více než rok dlouhá série vítězných soutěžních zápasů tak skončila, šňůra utkání, kdy Náchod bodoval, však trvá dále. Náchod navíc našel dalšího kanonýra. Vedle Ondřeje Bachtíka se se skvělou střeleckou formou potkala nová akvizice z Hradce Králové Matěj Mikšovský. Kromě toho se daří také juniorům - Filip Čáp nahradil v první obranné formaci zraněného Jiřího Vlčka vedle svého spoluhráče z Hostinného a rovněž juniora Matěje Hnízdila, proti Všestarům se prosazoval také David Cejnar. Letos se můžou Náchodští opřít o kvalitu na všech pozicích.

Zápasy Náchoda v letošním ročníku Národní ligy-západ
2. kolo FAT PIPE Traverza Mukařov vs. Florbal Primátor Náchod 6:5p
1. kolo Florbal Primátor Náchod vs. SK Bivoj Litvínov 4:2

V posledních dvou duelech se radoval Náchod

Zápasy s Plzní jsou vždy vyrovnané a téměř vyrovnaná je také historická bilance. Tu překlopili Rytíři na svoji stranu v posledním utkání loňského předčasně ukončeného ročníku, kdy dokázali zvítězit vysoko 4:9. Ačkoliv se výsledek může jevit jako jednoznačný, pravdou je, že v utkání měli navrch modrobílí, kteří Náchodské přestříleli 42:23, ovšem nebyli dostatečně efektivní. Narozdíl od Ondřeje Bachtíka, který předvedl šestigólovou střeleckou parádu.

Historická bilance vzájemných zápasů
11.10.2020 FbC Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 4:9
18.1.2020 FbC Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 5:6
20.10.2019 Florbal Primátor Náchod vs. FbC Plzeň 6:7
11.12.2011 FbC Plzeň vs. FTS Florbal Náchod 6:5
18.9.2011 FTS Florbal Náchod vs. FbC Plzeň 3:7
16.4.2011 FbC Plzeň vs. FTS Florbal Náchod 3:5
10.4.2011 FTS Florbal Náchod vs. FbC Plzeň 7:3

Podaří se Náchodu porazit soupeře z Plzně potřetí v řadě? To se dozvíme v sobotu. Utkání bude v náchodské Plechárně rozehráno ve 20:00 a vy můžete být u toho - prosíme Vás však o dodržení aktuálních protiepidemických opatření. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod vs. FbC Plzeň
3. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod (Plechárna)
Sobota 25. září 20:00