Dres Benešova obléká superhvězda Jakub Šárka

Předloni bojovali s Náchodem v baráži, letos jsou jedním z nejžhavějších kandidátů na postup do 1. ligy. Řeč je o florbalistech Benešova, kteří se po porážkách v úvodních kolech postupně zahřívají do provozní teploty. Poslední dva zápasy jsou toho důkazem - v minulém kole výhra na palubovce silného Mukařova, předtím šestnáct gólů v litvínovské brance. Polovinu z nich, rovných osm, zaznamenal Martin Šimek - nevídaný počin. Právě on tvoří v benešovském týmu kolonii bývalých hráčů Bohemians - spolu s Petrem Tůmou, Martinem Poláčkem, Patrikem Kielerem a Davidem Lukášem. A samozřejmě také s Jakubem Šárkou - nejlepším střelcem loňského play-off Tipsport Superligy. Ohromnou ofenzivní sílu ještě umocňuje zkušený kanonýr a srdce benešovského florbalu Ladislav Vorel - ten, který umí dát gól z jakékoliv pozice.

Náchodští letos pokaždé bodovali

Osm bodů ve čtyřech zápasech - to je jen o bod méně, než kolik uhráli Rytíři za stejnou dobu v postupové sezóně 2017/2018. K tomu dvě pohárová vítězství - start do letošního ročníku jednoznačně na výbornou. Rytíři se mohou opřít nejen o precizní defenzivu podpořenou skvělými výkony brankářů Vlastimila Skalického a Brandona Bulise, ale také o formu klíčových hráčů. Daří se oběma tykadlům první formace - Ondřeji Bachtíkovi a Ondřeji Macháčkovi, které svými pasy tradičně zásobuje Jonáš Mědílek. Pověst kanonýra potvrzuje také posila Matěj Mikšovský a netradičního střelce našli Náchodští v Aleši Kaválkovi, jenž se letos trefil v pěti soutěžních zápasech dohromady pětkrát. V tabulce Národní ligy se pod Náchodem začíná tvořit mezera a zápas s Benešovem určí, zda se prohloubí, nebo zacelí.

Zlomí Náchod nepříznivou sérii?

Benešov není zrovna oblíbeným soupeřem náchodských hráčů. Ze vzájemných duelů nedohrané sezóny 2019/2020 si Náchod odnesl čtyři porážky, přestože se jednalo o poměrně vyrovnané bitvy. Stejně jako Benešov, i Náchod ušel od té doby kus cesty a pokud spolu před rokem a půl bojovaly oba celky o záchranu v soutěži, nyní se proti sobě postaví jako spolufavorité Národní ligy.

Historická bilance vzájemných zápasů
2019/2020 Florbal Primátor Náchod vs. SK Florbal Benešov
5:6
2019/2020 Florbal Primátor Náchod
vs. SK Florbal Benešov
4:5pn
2019/2020 SK Florbal Benešov
vs. Florbal Primátor Náchod
6:2
2019/2020 Florbal Primátor Náchod
vs. SK Florbal Benešov
6:7
2007/2008 FTS Florbal Náchod
vs. Sloane Park Benešov
6:2
2005/2006 FTS Florbal Náchod
vs. SK Florbal Konica Benešov
8:4
2005/2006 SK Florbal Konica Benešov
vs. FTS Florbal Náchod
2:7

Podaří se Náchodským po čtyřech porážkách ve vzájemných zápasech soupeře z Benešova konečně porazit? To se dozvíme v neděli. Utkání bude rozehráno v 16:00 v hale v Bystřici. Držte Náchodským palce!

SK Florbal Benešov vs. Florbal Primátor Náchod
5. kolo Národní ligy západ SH Bystřice
Neděle 10. října 16:00 online