Plzeň dosud neporažena

Plzeňané disponují velmi mladým kádrem, na jehož soupisce najdeme hned šestnáct hráčů, kteří ještě nepřekročili věk 22 let - a hned polovina z těchto hráčů jsou náctiletí. Chybějící zkušenosti však nejsou vůbec znát, naopak. V letošním ročníku Národní ligy západ totiž Západočeši doposud nenašli přemožitele a spolu s Benešovem jsou jedinými týmy, které získaly plný počet bodů. To vše zejména díky skvělé defenzivě. Během tří zápasů inkasovala Plzeň pouze desetkrát, pro porovnání brankáři Náchoda lovili míček ze své sítě 26-krát. Rytíři jsou ale zase produktivnější, když vstřelili třicet branek oproti plzeňským sedmnácti. Pro úplnost statistik je potřeba ještě dodat, že Náchod odehrál o jedno utkání více.

Největší plzeňskou hrozbou je kanonýr Václav Zábran, který vstřelil ve třech zápasech čtyři góly. Pozor také na Ondřeje Horažďovského, jenž loni působil v juniorském týmu Tatranu Střešovice a na Vojtěcha Lapuníka.

Zápasy Plzně v letošním ročníku Národní ligy-západ
4. kolo FAT PIPE Traverza Mukařov vs. FbC Plzeň 3:5
2. kolo Panthers Praha vs. FbC Plzeň 3:4
1. kolo FbC Plzeň vs. Florbal TJ Kobylisy   8:4

Rytíři usilují o čtvrté vítězství v řadě

Tři výhrané zápasy v řadě katapultovaly náchodský tým na průběžné páté místo tabulky Národní ligy, ve které je však aktuálně nelehké se vyznat, neboť některé týmy odehrály tři zápasy, zatímco někteřé čtyři. Minulé kolo nabídlo souboj Náchoda a Turnova, který byl galapředstavením Jana Jiráka. Ten vstřelil hattrick a k tomu na čtyři branky přihrál, což jej katapultovalo do čela kanadského bodování. V tabulce kanonýrů zase najdeme na druhém místě Ondřeje Bachtíka, který se s osmi přesnými zásahy dělí o tuto pozici s Jakubem Vondruškou s Butchisu. Nedaří se však jen zkušeným hvězdám. Skvělé výkony předvádí mimo jiných také junioři Marek Svoboda, David Cejnar, Daniel Kříž a Lukáš Jirásek, kteří šance, jež dostávají od realizačního týmu chytili za pačesy a dobrými výkony si vydobili pozice v základní sestavě.

Zápasy Náchoda v letošním ročníku Národní ligy-západ
4. kolo Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov 9:6
3. kolo SK Bivoj Litvínov vs. Florbal Primátor Náchod 5:9
2.kolo Florbal Primátor Náchod vs. Wizards DDM Praha 10 6:4
1. kolo ASK Orka Čelákovice vs. Florbal Primátor Náchod 11:6

 

Kdo překlopí historickou bilanci na svojí stranu?

Bilance vzájemných utkání z loňské sezóny je na chlup vyrovnaná. Oba týmy dokázaly zvítězit na palubovce soupeře, ale pokaždé to bylo drama a po šedesáti minutách svítil na tabuli nejtěsnější výsledek. A vyrovnaná je také celková bilance vzájemných zápasů. Plzeň byla úspěšnější v sezóně 2011/2012, kdy ovládla oba zápasy základní části 1. ligy. Náchodští slavili o několik měsíců dříve, kdy svého soupeře porazili v play-up poměrem 2:0 na zápasy. Tehdy u toho byli Jiří Vlček a Jan Jirák, který Západočechy zničil v prvním vzájemném zápase čtyřmi gólovými asistencemi a v tom druhém dva góly vstřelil - vyrovnávací na 3:3 a krátce na to i rozdílový. V Plzni tehdy Náchodští slavili historicky druhý postup do 1. ligy, kde však vydrželi pouze jednu sezónu.

Historická bilance vzájemných zápasů
18.1.2020 FbC Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 5:6
20.10.2019 Florbal Primátor Náchod vs. FbC Plzeň 6:7
11.12.2011 FbC Plzeň vs. FTS Florbal Náchod 6:5
18.9.2011 FTS Florbal Náchod vs. FbC Plzeň 3:7
16.4.2011 FbC Plzeň vs. FTS Florbal Náchod 3:5
10.4.2011 FTS Florbal Náchod vs. FbC Plzeň 7:3

 

Připraví Rytíři svému soupeři první ligovou porážku a prodlouží zároveň vítěznou šňůru na čtyři utkání v řadě? To se dozvíme v neděli. Utkání začíná v 17:45 a dost možná se jedná na nějakou dobu o poslední zápas elitního náchodského týmu. Držte Rytířům na dálku palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

FbC Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod
5. kolo Národní ligy západ MSH Plzeň (Lokomotiva) Neděle 11. října 17:45 online