Pohárové utkání v pátek

Stejně jako ve třetím kole Poháru Českého florbalu, i v tom čtvrtém změří Náchod síly s divizním soupeřem. Po výhře 0:3 na palubovce Letohradu se Rytířům tentokrát postaví do cesty Všestary. Ty procházejí pohárovým pavoukem již od prvního kola poměrně suverénně - nejprve ovládly skupinovou fázi, kdy za sebou nechaly Žďár nad Sázavou, Litomyšl, Světlou nad Sázavou i Chrudim, aby ve druhém kole přehrály favorizované Dačice 6:5 a v tom třetím uštědřily debakl 12:5 Vysokému Mýtu. A daří se jim i v lize, v třaskavém derby proti Hradci Králové zvítězily 7:6.

Zelený dres domácího týmu oblékne také Miloš Macháček, kterého si náchodští fanoušci jistě pamatují z jeho účinkování v týmu Rytířů v sezóně 2019/2020. Hráči Náchoda si budou muset dát pozor na jeho spolupráci s kanonýrem Františkem Lahučkým. Utkání se odehraje v Předměřicích nad Labem a narazí na sebe nebezpečná ofenziva v podání domácího celku a neprostupná obrana v podání Náchoda. Vždyť Náchodští ve dvou letošních zápasech obdrželi pouze dva góly a mohou se opřít nejen o organizovanou kvalitní hru všech tří formací, ale také o oporu v brance Vlastimila Skalického, kterého dokáže vždy zastoupit neméně kvalitně také Brandon Bulis.

FBŠ Všestary vs. Florbal Primátor Náchod
4. kolo Poháru Českého florbalu
SH Předměřice nad Labem
Pátek 17. září 21:00

V neděli bude favoritem Mukařov

Dříve nejdominantnější tým Národní ligy - západ, který několikrát v řadě nevyužil možnost postupu do 1. ligy a zůstává tak od samého založení Národní ligy jejím účastníkem, před sezónou omládl - i díky spolupráci s pražským Chodovem a Startem, se kterými tvoří takzvanou Floorball Group. Právě ze Startu zde v rámci střídavého startu nastupuje čtveřice mladíků - brankář Martin Petr a hráči Vojtěch Bečka, Vojtěch Doleček a Jiří Lebeda. Ti tak mohou hrát vedle takových florbalistů, jakými jsou dvojnásobný medailista z Mistrovství světa Marek Deutsch nebo Petr Heřmanský. Čich na góly pak má Jan Pudich, v prvním kole proti Plzni se však neprosadil a Mukařov i přes herní převahu duel zahajovacího kola prohrál. Naopak Rytíři vstoupili do ligového ročníku skvěle, když před domácími diváky naplnili roli favorita a porazili Litvínov 4:2. Uhrají body i na palubovce soupeře proti Mukařovu? Naposledy jim to nevyšlo a prohráli vysoko 10:2, ve vzájemných zápasech to však byla jediná prohra Náchoda v základní hrací době.

Historická bilance vzájemných zápasů
2019/2020 FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Florbal Primátor Náchod 10:2
2019/2020 Florbal Primátor Náchod
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
6:4
2014/2015 Florbal Náchod
vs. TJ Sokol Mukařov
7:8p

 

FAT PIPE Traverza Mukařov vs. Florbal Primátor Náchod
2. kolo Národní ligy západ SH ZŠ Kunratice
Neděle 19. září 18:00

V soutěžních zápasech nenašli náchodští Rytíři přemožitele víc než rok. Podaří se jim tuto sérii prodloužit? Držte palce na dálku, nebo je doražte podpořit přímo do hal - pokud tak učiníte, nezapomeňte však na nutnost dodržování protiepidemických nařízení ministerstva zdravotnictví a nutnosti prokázat se pořadateli platným negativním testem, certifikátem o očkování nebo zprávou či certifikátem o prodělané nemoci covid-19 v posledních 180 dnech. Děkujeme za přízeň, SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!