Rytíři dvakrát padli v nastavení

V pěti soutěžních zápasech, z nichž tři byly ligové a dva pohárové, Náchodští letos pokaždé bodovali. Poslední dvě utkání však skončila v základní hrací době remízou a nadstavba Východočechům nevyšla. Proti Mukařovu inkasovali v prodloužení, naposledy s Plzní padli v nájezdové loterii. To bylo ale při absenci ústřední postavy Náchoda Ondřeje Bachtíka, který v předešlých dvou ligových utkáních zaznamenal šest kanadských bodů. Kromě něho se daří také Matěji Mikšovskému a po dlouhé absenci zaviněné zraněním se postupně dostává do střelecké formy rovněž Ondřej Macháček. Brankovišti pak vládne Vlastimil Skalický, který patří s úspěšností zákroků přes devadesát procent mezi pět tabulkově nejlepších gólmanů Národní ligy - západ. I díky němu Náchod dostal v dosavadních pěti soutěžních zápasech pouze patnáct branek. Doma dokonce ani jednou Rytíři nedovolili soupeři více než dva góly a o skálopevnou defenzivu se budou chtít opřít i proti Turnovu, který je naopak charakteristický ofenzivními choutkami.

Turnov před sezónou oslabil

Klíčové postavy turnovského florbalu, Antonín Palatínus a Vojtěch Palatínus, na soupisce Severočechů nefigurují a "zelenobílí" se bez nich hledají. Vstup do ligového ročníku se jim vůbec nevydařil, když schytali od pražského Butchisu debakl 0:12, poté však dokázali bodovat na palubovce Litvínova a v minulém kole překvapili Mukařov, který přehráli 8:6 - i díky hattricku juniora Lukáše Maršíka. Narozdíl od něho další junior Emil Hejduk svoji loňskou střeleckou formu stále nenašel, a tak je z Turnovských nejnebezpečnějším hráčem Štěpán Matěcha.

Favoritem je Náchod

Náchod se s Turnovem utkal v soutěžních zápasech čtyřikrát, z toho třikrát dokázal zvítězit. Naposledy loni, rovněž ve čtvrtém kole Národní ligy, 9:6. Tehdy se na výhře podílel třemi přesnými trefami a čtyřmi asistencemi Jan Jirák, kterého však již v kádru Rytířů nenajdeme. Mimo soutěžní utkání se Rytíři utkali s Turnovem v letošní letní přípravě a zvítězili 3:1. Přestože nedělní duel bude soubojem dvou sousedů v tabulce, půjdou do něho Náchodští jako horký favorit.

Historická bilance vzájemných zápasů
2020/2021 Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov 9:6
2019/2020 TJ Turnov vs. Florbal Primátor Náchod 9:4
2019/2020 Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov 7:3
2011/2012 Florbal Náchod vs. TJ Turnov 5:0

Potvrdí Rytíři tuto roli a svého soupeře v Plechárně přehrají? Přijďte se sami přesvědčit - začínáme v neděli v 17:00. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM

Florbal Primátor Náchod vs. TJ Turnov
4. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod - Plechárna Neděle 3. října 17:00 událost na FB