Utkání bude rozehráno na palubovce v Mladé Boleslavi, se kterou před letošním soutěžním ročníkem navázaly Čelákovice užší spolupráci. Díky ní najdeme v jejich dresu hned čtveřici mladoboleslavských mladíků, kteří v týmu Čelákovic působí v rámci střídavého startu. Největším nebezpečím pro Rytíře však budou Václav Kramel a Ondřej Špalek nebo bývalý superligový hráč Pardubic Petr Němeček. Celkově disponuje Orka velmi mladým kádrem, kterému ale rozhodně nechybí talent.

Náchod v poháru nepřesvědčil

Rytíři za sebou mají neúspěšný start do sezóny, kdy nezvládli 3. kolo Poháru Českého florbalu. Na palubovce Koberov, které působí o jednu ligovou úroveň níž než Náchod, prohráli 6:2 a potvrdili tak neuspokojivou pohárovou bilanci z předchozích let. Přesvědčivý výsledek však neuhrála ani Orka - ta sice postoupila do dalšího kola, určitě ale čekala hladší průběh zápasu, než výhru o jednu branku na palubovce Rtyně hrající regionální soutěž.

Náchod loni favorita potrápil

První loňské měření sil s Čelákovicemi dopadlo lépe pro favorita, který jej ovládl poměrem 10:5. V Náchodě to však byla před Vánoci jiná káva. Rytíři předvedli sympatický výkon a padli až v prodloužení, když o tři body přišli v samotném závěru. V okně historických výsledků najdeme ještě další dva zápasy s Orkou. Ve vůbec první sezóně v 1. lize Náchod svého soupeře, který tehdy ještě nereprezentoval město Čelákovice, ale Starou Boleslav, dvakrát porazil a i díky tomu si zajistil jediné prvoligové play-off v historii klubu. Jak to dopadne tentokrát?

Historická bilance vzájemných zápasů
2020/2021 Florbal Primátor Náchod vs. ASK Orka Čelákovice 6:7p
2020/2021 ASK Orka Čelákovice vs. Florbal Primátor Náchod 10:5
2006/2007 FTS Florbal Náchod vs. ASK Orka Stará Boleslav 6:3
2006/2007 ASK Orka Stará Boleslav vs. FTS Florbal Náchod 3:5

 

ASK Orka Čelákovice vs. Florbal Primátor Náchod
1. kolo Národní ligy - západ Nová MSH Mladá Boleslav Neděle 13. září 18:00