Náchodští dorostenci se již nyní zasloužili o jeden z největších mládežnických úspěchů náchodského florbalu, o víkendu jej ale mohou ještě vylepšit. Nechybí totiž mezi smetánkou osmi nejlepších českých družstev, která si to v sobotu a v neděli v Ostravě rozdají o republikový primát. Závěrečný turnaj probíhá vyřazovacím způsobem, tak jako dosavadní zápasy play-off. Čtvrtfinálová série se hraje na dva zápasy, semifinále a zápasy o zlato a o bronz rozhodne jedno utkání. Čtvrtfinálovým soupeřem Náchoda je Havlíčkův Brod.

Čtvrtfinálové dvojice:

  • FAT PIPE Florbal Chodov - ACEMA Sparta Praha UNYP
  • Florbal Primátor Náchod - TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons
  • Tatran Střešovice - Sokol Brno EMKOCase Gullivers
  • 1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Bohemians Praha

Základní část 1. ligy dorostenců byla rozdělena do čtyř skupin a Náchodští v té své skončili na třetím místě, za Libercem a Spartou. V 1. kole si hravě poradili s pražskými Kobylisy, druhé kolo proti Pardubicím však bylo o poznání dramatičtější a nakonec jej rozhodlo až prodloužení. V osmifinále překvapili Náchodští favorita z Liberce a po dvou výhrách postoupili na vysněný závěrečný turnaj.

Cesta Náchoda v play-off 1. ligy dorostenců
1. kolo Florbal Primátor Náchod
vs. Florbal TJ Kobylisy
5:4 6:2
2. kolo Florbal Primátor Náchod
vs. Sokoli Pardubice
8:6 6:7p
Osmifinále FBC Liberec
vs. Florbal Primátor Náchod
4:6 6:9

Čtvrtfinálový soupeř Náchoda Havlíčkův Brod skončil ve své skupině rovněž třetí, za pražskými celky Tatranem Střešovice a Spartou. Narozdíl od Náchoda byl ve vícečlenné skupině nasazen až do 2. kola, ve kterém přejel Milevsko. Ve druhém kole si Brodští poradili se soupeřem z Ústí nad Labem a i oni si zajistili postup mezi nejlepší českou osmičku.

Cesta Havlíčkova Brodu v play-off 1. ligy dorostenců
2. kolo TJ Sokol Havlíčkův Brod
vs. FBC Došwich Milevsko
9:7 9:1
Osmifinále Florbal Ústí
vs. TJ Sokol Havlíčkův Brod
3:4 5:5

Vítěz série si zahraje s lepším z dvojice Vítkovice - Bohemians, pro poraženého letošní sezóna v sobotu skončí. Držte náchodským dorostencům palce, aby to na závěrečném turnaji dotáhli co nejdále. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod - TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons
1. zápas ČF play-off 1. ligy dorostenců SH Sareza Ostrava
Sobota 16. dubna 11:00
online video
1. zápas ČF play-off 1. ligy dorostenců SH Sareza Ostrava
Sobota 16. dubna 17:00
online video