Náchodští Muži A hrají ve skvělé formě. Ze sedmi letošních soutěžních zápasů neprohráli v základní hrací době ani jednou a v průběžné tabulce Národní ligy západ jim patří třetí místo. Zásluhu na tom má mimo jiné i Ondřej Bachtík, letos ovšem v pro něho netradiční roli nahravače. Tomu patří v kanadském bodování soutěže se čtyřmi góly a devíti asistencemi třetí místo. A třetí ve statistikách, tentokrát brankářských, je také Vlastimil Skalický, v jehož rukou končí devět z deseti střel. Nejlepším střelcem Náchodských je Ondřej Macháček, který se po vleklých zdravotních potížích vrátil ve velkém stylu.

Zápasy Náchoda v letošním ročníku Národní ligy
5. kolo
SK Florbal Benešov
vs. Florbal Primátor Náchod
3:4
4. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. TJ Turnov
9:5
3. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. FbC Plzeň
2:3pn
2. kolo
FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Florbal Primátor Náchod
6:5p
1. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. SK Bivoj Litvínov
4:2


Pražský celek Florbal TJ Kobylisy nastupuje v Národní lize západ již pátý rok po sobě, ani jednou se však nedokázal probojovat do play-off. Tradičnímu účastníku rtyňského Orel cupu postup mezi nejlepší osmičku vždy těsně unikl. Nyní se však zdá, že mančaft, v jehož řadách najdeme několik zkušených třicátníků, vyzrál. Tahouny Pražanů jsou Ondřej Kočí a Antonín Semerád, ve středečním pohárovém zápase proti Kralupům ale ukázal, že góly dávat umí, i odchovanec pardubického florbalu Radek Šindelář. Ani jeho šest branek však Kobylisům na postup do osmifinále poháru nestačilo.

Zápasy Kobylis v letošním ročníku Národní ligy
5. kolo
Florbal TJ Kobylisy
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
4:0
4. kolo
T. B. C. Lucern Králův Dvůr
vs. Florbal TJ Kobylisy
5:2
3. kolo
Florbal TJ Kobylisy
vs. Butchis 3:5
2. kolo
SK Bivoj Litvínov
vs. Florbal TJ Kobylisy 5:8
1. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Panthers Praha
3:4

Historická bilance vzájemných zápasů čítá pouze dvě soutěžní utkání, a to ze sezóny 2019/2020, kdy se v obou případech radovali Náchodští. Nutno však podotknout, že obě utkání byla velmi dramatická.

Zápasy Náchoda v letošním ročníku Národní ligy
25.1.2020 Florbal Primátor Náchod
vs. Florbal TJ Kobylisy
7:6p
28.10.2019 Florbal TJ Kobylisy
vs. Florbal Primátor Náchod
5:7

Prodlouží Náchodští proti Kobylisům vítěznou sérii a upevní své postavení v horních patrech tabulky Národní ligy? To se dozvíme v neděli večer. Buďte u toho a přijďte Rytíře do Plechárny podpořit - začínáme v 17:00. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
6. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod (Plechárna)
Neděle 17. října 17:00 online událost