Florbalisty Náchoda, kteří obsadili v základní části Národní ligy západ sedmé místo, si jako čtvrtfinálového soupeře zvolila třetí Orka Čelákovice. Kdo však viděl letos hrát Rytíře, muselo mu být jasné, že Náchodští nedají kůži lacino. A výkonům ze základní části jsou věrni i v play-off. Favorita trápí a v neděli si vynutili rozhodující pátý zápas, když vybojovali vítězství v dramatickém prodloužení. Ostatně, do prodloužení dospěly hned tři ze čtyř zápasů, což je další důkaz vyrovnanosti série. A Rytíři v ní projevují obrovskou morální sílu, když dokázali několikrát zvrátit nepříznivý stav a doslova utéct hrobníkovi z lopaty. Ve středu však již není cesty zpět - kdo ovládne pátý zápas, ten postoupí do další fáze play-off.

Orka má obrovskou ofenzivní sílu, které pomáhá zejména produktivní trojice mladých hráčů nastupujících v rámci střídavého startu ze superligové Mladé Boleslavi Marek Korych, Jan Zoufalý a Jakub Seibert. Střelecky se však daří zkušenému Ondřeji Špalkovi a myšlenku hře Čelákovic dodává především Michal Němeček. To na straně Rytířů nenajdeme nikoho, kdo by svými výkony vyloženě vyčníval. Daří se útoku s bratry Mikšovskými a Davidem Špačkem, góly jsou však schopni dát i další. A hlavně, Náchodští se mohou stále opřít o skvělou defenzivu v čele s dobře chytajícím Vlastimilem Skalickým.

Pátý rozhodující duel sehrál Náchod ve čtvrtfinále play-off i loni - tehdy však na domácí palubovce. V rozhodujícím zápase s Traverzou Rytíři jasně ztráceli a prohráli 4:9. Nyní jsou zkušenější a my věříme, že klíčový duel, který bude rozehrán ve středu od 17:00 ve sportovní hale VŠE v Praze, zvládnou. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM! SPOLU ZA POSTUPEM!