Oba týmy mohly do zápasu vstoupit sebevědomě - Turnov po výkonu, jenž předvedl v minulém kole proti favorizovanému Mukařovu, Náchod zase díky návratu kanonýra Ondřeje Bachtíka, který se po jednozápasové absenci znovu objevil v červeno-černém dresu. Do branky se letos poprvé postavil Brandon Bulis, jemuž se proti Turnovu daří - a od začátku se měl co ohánět. Náchodští totiž vstoupili do zápasu nervózně a poskytli tak Turnovu několik příležitostí, z nichž jednu využil v sedmé minutě dorážející Lukáš Maršík. Náchod se vrátil do hry přesilovou hrou, kterou z osy hřiště zužitkoval kapitán Jiří Vlček, a volným úderem, kdy střelu Vlčka doklepl do sítě pohotový Ondřej Macháček.

Ve druhé třetině to byla náchodská dominance. Náchodští si vytvářeli i při hře pěti proti pěti spoustu příležitostí, ke třetímu gólu jim opět pomohla nestandardní situace - odložené vyloučení Turnova, které při powerplay potrestal druhým gólem v zápase Ondřej Macháček. A když po dlouhém výhozu Brandona Bulise doslova vykoupali Matěj Mikšovský a zakončující Aleš Kaválek hostujícího brankáře Suchomela, měl Náchod před závěrečnou periodou pohodlný tříbrankový náskok.

I na začátku třetí třetiny se pokračovalo ve stejném duchu - dvě přesilovky Náchoda a dva góly - nejprve z hole zabíhajícího Davida Kaválka a posléze po dlouhém výběhu Matěje Mikšovského přes osu hřiště, který umístil svůj prudký projektil přímo do šibenice. Za stavu 6:1 museli Turnovští otevřít hru a florbalisté Náchoda se nechali strhnout. Diváci se mohli bavit, trenérům stály vlasy hrůzou. V rozmezí necelých pěti minut padlo sedm gólů, z toho čtyři skončily za zády Brandona Bulise. Za Rytíře se prosadili po tradiční kombinaci s Mědílkem Ondřej Bachtík a stejně jako u čtvrtého gólu, po dlouhém výhozu Bulise a přihrávce Mikšovského Aleš Kaválek. Konečné slovo si vzal v 58. minutě Lukáš Rázl, který tvrdou ranou vymetl šibenici. Náchod dokráčel k pohodovému vítězství 9:5 a připsal si důležité tři body, díky nimž odskočil svému soupeři.