Elitní náchodský tým nevstoupil do nového kalendářního roku výsledkově příliš dobře a v prvních třech zápasech uhrál pouze tři body. Nejprve přišla prohra s Panthers Praha, která utnula devítizápasovou šňůru utkání, ve kterých Rytíři dokázali bodovat. Následovala domácí výhra v prodloužení s Královým Dvorem a další utkání na hřišti Traverzy, které rovněž nepoznalo po šedesáti minutách vítěze, tentokrát však se šťastnějším koncem pro soupeře. Na první výhru v normální hrací době tak Rytíři v novém kalendářním roce čekají a věří, že přijde právě v regionálním derby s protivníkem z Jaroměře.

TJ Turnov vs. Florbal Primátor Náchod 2:3

Ani florbalistům Jaroměře se v novém kalendářním roce nedaří, připsali si hned tři porážky. Nutno však podotknout, že se jim do cesty postavily první tři celky tabulky Národní ligy západ. Jaroměřští, kteří do Národní ligy sestoupili z 1. ligy, jsou s nimi stále v kontaktu. Na záda jim však dýchá právě Náchod, který by je v případě tříbodového vítězství v tabulce předskočil. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je Tomáš Hejzlar, nebezpečí však představují prakticky všichni hráči soupeře, mezi něž patří například Daniel Kroupa se superligovými zkušenostmi z Liberce nebo Mladé Boleslavi, či Michal Janeček se zkušenostmi z Pardubic. V prvním vzájemném zápase se dařilo Michalu Nožičkovi, který vstřelil dva góly. Pokud budou chtít Rytíři v neděli uspět, budou se muset rovněž vyvarovat zbytečných vyloučení proti soupeři, který nejde pro žádnou provokaci či zákeřnost daleko.

TJ Sokol Jaroměř vs. Sokol Rudná 8:3

Náchod v neděli přivítá Jaroměř v Plechárně po téměř devíti letech. Přesto půjde již o šestnácté vzájemné soutěžní utkání. Poslední čtyři skončily vždy maximálně o jeden gól, čeká nás tedy velká bitva. Ta začne v neděli v 18:00. Přijďte náchodské florbalisty do Plechárny podpořit. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!