Netradičně ve čtvrtek vyrazili florbalisté Náchoda k dohrávce 5. kola Národní ligy západ proti Prague Tigers. Oba soupeři zažívají po nepříliš vydařeném vstupu do soutěže lepší období, když v posledních kolech pravidelně bodovali. Náchod se musel obejít bez zraněného Františka Donaje a nemocného kapitána Jonáše Mikšovského, naopak do sestavy se po zranění vrátil David Špaček a stal se ústřední postavou zápasu.

První třetina nabídla přítomným divákům opatrný florbal, který přinesl jen jednu branku. Tu vstřelili na konci periody domácí a šli tak poprvé do kabiny mírně spokojenější. Začátek druhé části se Náchodu nevydařil. Rytíři úplně vypadli ze hry, prohrávali osobní souboje, domácí je mačkali v pásmu a Náchodští mohou být rádi, že obdrželi jen jednu další branku. Ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky se ale hráči Náchoda probudili a najednou to byli oni, kdo určoval ráz zápasu. Obrat nastartoval ve 33. minutě duelu na brankovišti důrazný Václav Grulich a chvíli po něm se prosadil Ondřej Macháček, který v utkání s Prague Tigers nastoupil s kapitánskou páskou. Pak přišly velké chvíle Davida Špačka, když dvěma krásnými střelami zajistil Rytířům vedení 2:4.

Z kraje závěrečné části se domácí vrátili kontaktním gólem do hry, když Masár překvapil Vlastimila Skalického zpoza branky. Ve 49. minutě si ale vzali Náchodští vedení zpět, a to opět zásluhou Davida Špačka, který v ten moment zkompletoval hattrick. Náchod však vedení neudržel, domácí několikrát Rytíře zatlačili a odměnou jim bylo srovnání, které znamenalo prodloužení. V něm se hrál opatrný florbal a vše směřovalo k nájezdům. Hned v první sérii poslal Náchodské do vedení Daniel Kříž, ve třetí sérii však domácí vyrovnali. Byl to však jediný nájezd, který Vlastimil Skalický za svá záda pustil. V páté sérii proměnil na straně Náchodských David Špaček a rozhodl o tom, že bod navíc putuje do Náchoda.