Po skvělém výkonu v pohárovém utkání s Tatranem Střešovice šli Náchodští do duelu s Královým Dvorem jako favorit, zkušenost s tímto soupeřem však mohla napovědět, že nepůjde o nic jednoduchého. I proto, že kádr Králova Dvora je plný ostřílených hráčů, kteří v týmu působí delší čas a své odehrané zápasy umějí prodat. Oba týmy navíc dělily v tabulce Národní ligy-západ pouhé tři body, Středočeši tak mohli v případě výhry Náchodské předskočit.

Na úvodní branku Aleše Kaválka z desáté minuty zápasu dokázali hosté zareagovat již po osmnácti sekundách a pak to byla dlouho přetahovaná, která mohla dopadnout jakkoliv. Náchodští působili florbalovějším dojmem, avšak řadou laciných chyb dostávali hosty zbytečně do hry. Ti vyrovnávali na konci druhé třetiny při vlastním oslabení na 4:4, ještě v téže náchodské přesilovce se však prosadil kapitán Náchoda Jiří Vlček a když v zápětí přidal šestou branku Ondřej Macháček, zdálo se, že by Rytíři mohli modrožlutým konečně odskočit, obzvlášť, když se na začátku třetí části prosadil v oslabení premiérově v dresu náchodského Áčka Filip Čáp.

V tvrdém a vyhroceném utkání hosté neudrželi nervy na uzdě a to je nakonec stálo naději na bodový zisk. V rozmezí 44. až 51. minuty posbírali 53 trestných minut a Náchod v sérii přesilových her rozhodl o svém vítězství. David Kaválek přitom zaznamenal přesilovkový hattrick. Rytíři vstřelili v početní výhodě celkem šest gólů, hosté již jen v závěru zápasu dvěma brankami korigovali na konečných 11:6. Náchod tak odčinil porážku s Panthers Praha a připsal si do tabulky Národní ligy již šesté letošní tříbodové vítězství. Kanonýr Ondřej Bachtík vstřelil v dresu mužského Áčka 198. a 199. gól, čímž v historických statistikách nejlepších náchodských střelců překonal dosud vedoucího Pavla Korce. Ondřejovi k tomu stačilo pouhých 112 zápasů.