O tom, že si náchodští florbalisté zahrají play-off a domácí Litvínov play-down bylo sice rozhodnuto dávno před zápasem závěrečného kola Národní ligy západ, oba celky však měly stále o co hrát. Náchod i Litvínov bojovali o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů, přijatelnějšího soupeře a v případě Náchodských také o to, aby mohli sérii začít domácím dvojzápasem. K tomu potřebovali Rytíři v Litvínově zvítězit.

Do branky Náchoda se postavil Brandon Bulis a od začátku to neměl vůbec jednoduché. Jak už je zvykem Náchodských na soupeřových palubovkách, než se rozkoukali, už prohrávali po brankách Kaprhála a Strejčka 2:0. V 10. minutě utkání však byl vyloučen domácí Tomáš Skalitz a i přesto, že Rytíři přesilovku nezužitkovali, těsně po jejím skončení a ještě předtím, než se dokázal zkušený domácí borec zapojit do hry, přišlo snížení z hole navrátilce do sestavy Ondřeje Macháčka.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé části. Náchodu se podařilo vyrovnat ve 35. minutě díky přesilovkovému zásahu Matěje Mikšovského, o chvíli později však vrátil domácím vedení Rybka. V závěru druhé části šli Litvínovští znovu do čtyř a situace se opakovala - opět to byl Matěj Mikšovský, kdo nedisciplinovanost domácích potrestal, a tak byl před závěrečnou částí stav nerozhodný 3:3.

Na začátku třetí třetiny se děly věci. Na trestnou lavici se usadili krátce po sobě Jonáš Mědílek a Ondřej Bachtík a Náchod se musel bránit ve třech - i přesto měl ve dvojnásobném oslabení obrovskou šanci uzmout vedení. Daniel Kříž však trestné střílení neproměnil a jednu sekundu před návratem Jonáše Mědílka z trestné lavice Zdeněk Fanta využil přesilovou hru. Pět minut před koncem přišlo vyrovnání díky bratrské souhře Miškovských, po které mladší Matěj zaznamenal svůj třetí gól v zápase a vyrovnal na 4:4. Mohla rozhodnout jedna branka a poté, co byl za nesportovní chování zbytečně vyloučen Ondřej Macháček se zdálo, že k ní budou mít žlutočerní blíže. Opak však byl pravdou, Náchod zkusil i při vlastním oslabení powerplay a vyplatilo se - kanonýr Ondřej Bachtík si svůj gól nechal na závěr utkání. 58 sekund před koncem zmrazil v početní nevýhodě domácí halu a rozhodl o výhře Rytířů 4:5.