Třinácté kolo Národní ligy západ nabídlo mimo jiné také souboj dvou sousedů v tabulce, třetí Plzně a čtvrtého Náchoda. Oba celky dělily pouhé dva body a o tom, že diváci zhlédnou vyrovnanou bitvu napovídalo také první letošní vzájemné měření sil, které dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté z Plzně. Ti tentokrát přivítali Rytíře na domácí palubovce, kde se však Náchodu daří - červeno-černí zde dokázali již třikrát zvítězit.

Premiérový start v náchodské brance si připsala čerstvá posila z Pardubic Karel Aubus, na začátku utkání měl však daleko více práce jeho protějšek Martin Bezděk. Ten během úvodních sedmi minut musel lovit míček třikrát ze své sítě, a to po zásazích Daniela Kříže, Ondřeje Macháčka a Davida Cejnara. Plzeň propadala v rozehře a kdyby Náchod zužitkoval další nabídnuté šance, mohl být rozdíl mnohem výraznější. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky se však domácí trochu uklidnili a zlepšenou hru přetavili ve dva góly, kdy v obou případech skvěle zafungovala spolupráce Matěje Vošty a Filipa Nového.

Hned na začátku druhé části se domácí dočkali vyrovnání po pěkném freestylovém zakončení kanonýra Václava Zábrana. Náchod si však vzal rychle vedení zpět po zásahu Václava Grulicha a když ve 29. minutě přidal svojí dvoustou soutěžní branku v elitním náchodském týmu Ondřej Bachtík, mohli být Rytíři znovu klidnější. Domácí však do konce třetiny snížili zásluhou Michaela Brabce na nejtěsnější rozdíl a před závěrečnou třetinou tak bylo vše otevřené.

Ve 49. minutě byl stav znovu nerozhodný, když Aubusem vyraženou střelu Václava Zábrana pohotově dorazil Vojtěch Lapuník. Jak čas plynul, bylo stále jasnější, že rozhodnout může jediná branka. Tu nakonec vstřelil Dalibor Vlášek, který si svůj premiérový zásah v náchodských barvách nechal na opravdu důležitý moment. Domácí ze závěrečného tlaku již nic nevytěžili a tak si plný počet ze západu Čech odvezli Rytíři za výhru 5:6.