Poslední tři vzájemné zápasy se hrály na palubovce v Plechárně a Rytíři v nich vždy uspěli. Na cizích hřištích ale Wizardy nikdy neporazili a již od prvních minut utkání pocítili, že to nebudou mít jednoduché. Že jsou největšími tahouny oranžových Karel Smutný a Martin Lazárek Náchodští věděli, přesto si však tuto produktivní dvojici nedokázali pohlídat. O první dvě branky zápasu se postarali oba jmenovaní a rázem to bylo 2:0 pro domácí. Náchodu se ale ještě do konce úvodní části podařilo vyrovnat - nejprve se prosadil Ondřej Bachtík po asistenci Jana Jiráka, jenž naskočil do zápasu za Áčko po téměř šestnácti měsících, a v závěru třetiny srovnal skóre František Donaj.

Druhou část začali Rytíři skvěle a již ve 44. sekundě vedli 2:4 po slepených brankách Jana Jiráka a Adama Středy, pro něhož to byl premiérový zásah v elitním náchodském týmu. Zápas ale měl nabrat dramatický směr a obrátek viděla hrstk přítomných diváků ještě dost. Tu další předvedli Wizardi, kteří nejprve vyrovnali a posléze při vyloučení Daniela Kříže otočili na 5:4. S brankami se ve druhé polovině zápasu roztrhl pytel a z výkonu, který předváděly obrany obou týmů, museli být brankáři zoufalí. Za Náchod srovnal na 5:5 kapitán Jiří Vlček, krátce na to ale vedli Pražané opět o dvě branky. Na kontakt se Rytíři dostali po gólu do šatny, který zaznamenal Matěj Mikšovský - po dvou periodách to bylo 7:6.

Na začátku třetí části opět tahal za delší provaz domácí tým, na jejich gól však dokázali hráči Náchoda vždy odpovědět - nejprve Ondřej Bachtík a posléze Matěj Mikšovský. A když se po nich trefili ještě Filip Čáp, premiérově v náchodském Áčku Jonáš Mikšovský a posléze podruhé v zápase Jan Jirák, zdálo se, že by to mohli Rytíři dotáhnout k vítěznému konci. Domácí hvězdy Martin Lazárek a Karel Smutný však byli jiného názoru a po jejich brankách bylo opět srovnáno. Drama vrcholilo, mohl rozhodnout jediný gól. Ten vstřelil dvě a půl minuty před koncem utkání v přesilové hře Ondřej Bachtík a zkompletoval svůj hattrick. Na Ondrovu branku již Wizardi odpověď nenašli a tak Náchodští v šíleném zápase plném branek porazili pražské Wizardy 11:12.