Favoritem utkání byli hosté z Hradce Králové, kteří, ač jsou nováčkem Národní ligy, vstoupili do ligového ročníku skvěle a v tabulce jim patří vedoucí pozice. O tom, že Náchod nebude pouze v roli přihlížejícího sparing partnera však napovídal i fakt, že v posledních pěti zápasech dokázali Rytíři vždy bodovat. Oba týmy nastoupily letos poprvé v plné sestavě a tak se 157 diváků mohlo těšit na skvělou florbalovou podívanou. Atmosféra v hale byla skvělá, k čemuž kromě náchodských věrných fanoušků přispěla i skupinka fanoušků z Hradce, která sice během zápasu hrdě fandila svému týmu, velkou ostudu si však v čele s hejtmanem výkonného výboru Královéhradecké florbalové unie utrhla již u vstupu.

V první třetině hrály prim obrany, které na jedné i druhé straně pracovaly výborně. Přestože se hrálo ve vysokém tempu, moc šancí k vidění nebylo. Přesto šel Náchod do vedení, když po několika rychlých sehrávkách zakončoval z dálky pod nohu bývalého náchodského brankáře Brandona Bulise Adam Středa. Ve druhé části sice hosté zásluhou Davida Krásy, jehož střela ze skrumáže propadla až do náchodské branky, vyrovnali, to však bylo z jejich strany vše. Ofenzivní hvězdy Hradce náchodská obrana vynulovala a za první dvě třetiny si soupeř nebyl schopen vypracovat více brankových příležitostí. Naopak Náchodské obdržená branka nijak nerozhodila, nadále hráli svou hru a odměnou jim byly hned tři vstřelené branky. Nejprve vykoupal Brandona Bulise kapitán Jonáš Mikšovský, poté se prosadil ihned po svém příchodu na hřiště Adam Jakubský a na 4:1 upravoval František Donaj, který téměř od půlky zahrál Bulisovi na housle.

Ve třetí třetině se začal Hradec konečně tlačit do branky, na zvrat proti obětavě bránícím náchodským hráčům to však stačit rozhodně nemohlo. Naopak - Náchodští se dostávali do brejků, při nichž se několikrát vykoupil brankář Bulis, který zabránil mnohem většímu debaklu. I tak se Náchod prosadil ještě třikrát - nejprve využil František Donaj přesilovou hru a poté potrestali soupeřovu hru bez brankáře Ondřej Macháček a Adam Jakubský. Lídr soutěže se zmohl v Plechárně pouze na 16 střel mířících mezi tři tyče Skalického branky a odjel z Náchoda s debaklem 7:1