Před historicky prvním zápasem elitního týmu s Plzní se nacházeli Náchodští na šesté příčce ligové tabulky a psali tři výhry v řadě. Plzeňané byli třetí a na domácí palubovce byli favoritem, a tuto roli potvrzovali od šesté minuty, kdy se prosadil Švácha. Druhá třetina byla na góly úrodnější, prosazovali se však opět pouze domácí. Dva góly vstřelil Mikoláš, jednou se trefil Štědrý, třetí a čtvrté branky přitom Západočeši dosáhli při přesilové hře.

Rytíři již několikrát dokázali, že se nevzdávají za žádného stavu, skóre 0:4 po dvou třetinách však dávalo tušit, že to tentokrát bude hodně složité. Hned v úvodu závěrečné části však zažehl jiskru naděje Ondřej Macháček. V 51. minutě přiblížil Náchod na rozdíl dvou branek Matěj Mikšovský a když v 56. minutě proměnil nařízené trestné střílení jeho bratr Jonáš, chyběl Náchodským už jen jeden gól. A ten se podařilo vstřelit 58 sekund před koncem závěrečné části Matěji Mikšovskému.

Pětiminutové prodloužení nerozhodlo a tak se šlo, stejně jako ve čtvrtek proti Prague Tigers, do samostatných nájezdů. Náchod měl soupeře na lopatě, rozhodující úder ale nepřišel. Naopak, od třetí série jezdil za domácí pouze Filip Blažek, který předváděl freestylová zakončení, a nakonec rozhodl o tom, že bod navíc zůstává na Západě Čech.


Komentář domácích Kubinec Lukáš (Trenér):
"Dneska nemůžeme být spokojeni jen se ztrátou jednoho bodu. Jinak mnoho pozitivních věcí. Měli jsme chuť útočit, slušně jsme bránili, nenechali jsme se uspat a byli jsme koncentrovaní. Díky soupeři za zápas. "

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Neuvěřitelná síla celého týmu, který si jede tu svou ať se děje cokoli. Musíme si toho vážit, o tuto vlastnost pečovat a chránit si ji. Bohužel jsme především v první půlce zápasu udělali spoustu chyb a musíme se z nich poučit, navíc jsme soupeře dostávali do hry svou nedisciplinovaností. Je to škoda, bodů mohlo být víc. Díky fanouškům za podporu a soupeři za zápas."


FBŠ SLAVIA FAT PIPE PLZEŇ vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    5:4pn ( 1:0 , 3:0 , 0:4 )
Branky Náchoda:
 2x Mikšovský M., Macháček, Mikšovský J.

Střely na branku: 34:25
Vyloučení: 4:6
Využití: 2:0
Počet diváků: 103
Hráč utkání Náchoda: Jonáš Mikšovský
Hráč utkání Plzně: Filip Blažek

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


Sezóna je ve své polovině a nyní přijdou na řadu odvety. A hned v sobotu se mohou náchodští fanoušci těšit na derby! Od 20:00 rozehrají utkání s lídrem Národní ligy FbC Hradec Králové. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!