Do zápasu s Litvínovem šli Náchodští v roli favorita, který ovládl čtyři z posledních pěti vzájemných zápasů. Po několika úvodních závarech před brankou Vlastimila Skalického převzali Rytíři rychle iniciativu a celé dvě třetiny diktovali tempo hry. A herní převahu vyjádřili i gólově. Nejprve se v sedmé minutě prosadil Ondřej Macháček, který se představil domácímu obecenstvu po téměř dvou a půl letech, během kterých jej sužovala zranění. Na konci první třetiny pak po skvělém posunutí Františka Donaje zvýšil na 2:0 ve svém premiérovém soutěžním zápase za Náchod Matěj Mikšovský. Na další branku se čekalo až do 36. minuty, kdy přízemní střelu Matěje Hnízdila vyrazil brankář Vybíral pouze k Aleši Kaválkovi, který doklepl balónek za jeho záda.

Během prvních dvou period se Litvínovští nedostávali k vážnějším příležitostem, v té třetí však Rytíři několikrát chybovali v rozehrávce a své umění musel předvést také Vlastimil Skalický. Ten kapituloval poprvé v sezóně až ve 42. mintě, kdy jej překonal Jan Doležal. Třígólový náskok Rytířům vrátil v přesilové hře po nahrávce Jonáše Mědílka Ondřej Bachtík, za hosty už pouze kosmeticky upravil skóre Ondřej Kopta. I přes šance na obou stranách se ve zbytku utkání žádný z týmů nedokázal prosadit a tak to byli hráči Náchoda, kdo se po šedesáti minutách radoval z vítězství 4:2. Kromě střelce druhé branky si zápasovou premiéru odbyl také Adam Středa, nejlepším hráčem na straně Náchoda byl vyhlášen Filip Čáp, který krátce po začátku utkání nahradil v první obranné formaci zraněného kapitána Jiřího Vlčka. Tři důležité body tak zůstaly doma, což by mělo být před těžkým zápasem na palubovce Mukařova pro náchodské hráče povzbuzením.

Komentář trenéra domácích Tomáše Třešňáka:
"Celé utkání jsme měli pod kontrolou, co jsme soupeři nenabídli vlastními chybami to neměl. Velké minus utkání je naše neproduktivita, kdybychom byli produktivnější, zápas mohl být více v klidu. Máme ale na čem stavět a důležité jsou 3 body do tabulky. Díky soupeři za utkání a šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů Tomáše Arazima:
"Odehráli jsme průměrné utkání, selhala nám koncovka. Děkujeme soupeři za utkání."

Lukáš Rázl stíhá litvínovského Pavla Zemana - Kompletní fotogalerii Matouše Nýče najdete ZDE.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. SK BIVOJ LITVÍNOV    4:2  ( 2:0 , 1:0 , 1:2 )
Branky Náchoda:
Macháček, Mikšovský, Kaválek A., Bachtík

Střely na branku: 42:30
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0
Počet diváků: 67
Hráč utkání Náchoda: Filip Čáp
Hráč utkání Litvínova: Jan Doležal

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda:
Skalický (Bulis) - Vlček, Hnízdil, Mědílek, Macháček, Bachtík - Vlášek, Středa, Donaj, Kaválek A., Mikšovský - Čečetka J., Kaválek D., Rázl, Juhász, Grulich - Čáp, Svoboda, Cejnar D.

Příští ligové utkání odehrají Rytíři v neděli 19. září na palubovce Traverzy Mukařov. Další domácí zápas je čeká v sobotu 25. září, kdy doma přivítají FbC Plzeň.