S předním týmem Národní ligy západ se utkali Rytíři již před dvěma týdny - tehdy z toho byla vysoká porážka od Panthers Praha 14:7. Ta přišla v době, kdy se zdálo, že se florbalisté Náchoda potkali se skvělou formou. Ostatně se jedná o jedinou letošní ligovou prohru Náchoda v základní hrací době. Hned o čtyři dny později však předvedli Náchodští skvělý výkon proti Tatranu Střešovice, a od něho se odrazili v nedělním domácím zápase proti Královu Dvoru, který dokázali porazit 11:6, a doufejme, že se vrátili zpět na vítěznou vlnu.

Aby mohl Náchod pomýšlet proti suverénovi letošního ročníku Národní ligy západ Butchisu na úspěch, bude muset předvést bezchybný defenzivní výkon. Ostatně na obětavost v obraně podpořenou skvělými zákroky Vlastimila Skalického trenér Tomáš Třešňák spoléhá, stejně jako na gólový příspěvek Ondřeje Bachtíka, jenž v neděli sesadil z trůnu náchodských kanonýrů Pavla Korce a nyní si brousí zuby na další metu. K dvousté brance mu zbývá jediná trefa. Kdo Náchodu nepomůže, je dvojice zraněných hráčů Matěj Miškovský a Jan Čečetka, což je pro tým z východu Čech velmi citelná ztráta.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
10. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
11:6
9. kolo
Panthers Praha
vs. Florbal Primátor Náchod
14:7
8. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. Wizards SO Praha
10:2
7. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
7:8p
6. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
8:2

Osm výher v základní hrací době, další dvě v prodloužení - taková je bilance lídra Národní ligy. Pražané disponují obrovskou ofenzivní silou - v nejlepší trojici kanadského bodování soutěže mají hned dva zástupce. Jsou jimi Jakub Černý, který vstřelil 14 branek a k tomu přidal 18 asistencí a Matyáš Kalina, jenž má na kontě 9 přesných zásahů a 17 gólových přihrávek. Lídrem kanadského bodování je náchodský Ondřej Bachtík.

Síla Butchisu však nespočívá pouze na dvou hráčích. Patnáct gólů zaznamenal Jakub Pecha, dvanáct Filip Rulíšek a jedenáct Erik Papež. To na náchodské straně dvouciferný počet branek vstřelil pouze Ondřej Bachtík. Florbalisté Butchisu kromě toho disponují skvělou přesilovou hrou - stejně jako Náchod využili 14 přesilovek z 26 a mají tak úspěšnost 53,85%. Do zápasu půjdou Pražané jako jasný favorit, Rytíři mohou jen překvapit.

Posledních 5 zápasů Butchisu v Národní lize
10. kolo
FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Butchis
2:5
9. kolo
Butchis vs. SK Bivoj Litvínov  
13:4
8. kolo
Butchis
vs. FbC Plzeň
6:5p
7. kolo
T.B.C. Lucern Králův
vs. Butchis
5:12
6. kolo
Butchis vs. Panthers Praha
12:7

V lize se oba soupeři potkali dvakrát - a to v sezóně 2019/2020. V obou zápasech se radovali Pražané, kteří zvítězili o tři góly. Jediné vítězství Náchoda je z 1. kola Poháru Českého florbalu, kdy ve Rtyni v Podrkonoší zvítězili Rytíři 3:5. Tehdy hrál Butchis ještě Divizi.

Podaří se Náchodským pražského favorita překvapit a odvezou si ze sportovní haly Vysoké školy ekonomické body? To se dozvíme v neděli večer. Držte náchodským Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
2019/2020
FC Bučis Team
vs. Florbal Primátor Náchod
9:6
2019/2020 Florbal Primátor Náchod
vs. FC Bučis Team
7:10
2017/2018 FC Bučis Team
vs. Florbal Primátor Náchod
3:5

Butchis vs. Florbal Primátor Náchod
11. kolo Národní ligy západ SH VŠE Praha
Neděle 21. listopadu 18:00 online