V závěrečném zápase Rytířů v základní části Národní ligy západ už o nic nešlo. Čelákovice měly před duelem, který se hrál netradičně již od 13 hodin, jisté třetí místo v tabulce a Náchod věděl, že skončí sedmý. Vzájemný duel tak byl hlavně o tom, kdo se jak naladí na vyřazovací boje. Domácí Čelákovice nastoupily v kombinované sestavě, ve které chyběla řada největších opor, například Petr Němeček, Michal Němeček, Marek Korych, Jan Zoufalý či Jakub Seibert. I tak to dlouho vypadalo, že domácí potáhnou za delší konec provazu. A to přestože Náchodské dostal do rychlého vedení Lukáš Rázl. Po dobrém vstupu do utkání však převzali otěže domácí a dvěma góly ještě v úvodní periodě vývoj zápasu otočili.

I ve druhé třetině byly Čelákovice herně o něco lepší, Náchod si však pomohl při nestandardním počtu hráčů na hřišti. Nejprve v přesilovce vyrovnal Daniel Kříž a poté v oslabení zakončil brejkovou situaci Lukáš Prause. Do závěrečné třetiny tak šli Rytíři s jednobrankovým náskokem.

Ten domácí smazali ve 46. minutě a začínalo se prakticky od znovu. Stav byl vyrovnaný až do 51. minuty, než překlopil vedení na stranu Náchoda Jonáš Mikšovský. Krátce na to přidal pojistku Matěj Mikšovský a domácím nezbylo nic jiného, než riskovat bez brankáře. Risk se jim však nevyplatil a v závěru třikrát inkasovali - za Náchod se střelecky prosadili Daniel Kříž, Jonáš Mikšovský a František Donaj. Sedm sekund před koncem korigoval domácí Remeš na konečných 4:8.


Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Prvních pět minut super výkon, pak velký úpadek, kdy soupeř přebral otěže a byl lepším týmem na hřišti. Povedlo se zareagovat a ve 3. třetině jsme se zlepšili a dovedli utkání do vítězného konce. Výsledek je pro soupeře krutý, hodně gólů padlo do prázdné branky. Pracujeme dál abychom byli příští týden zase o kousek lepší. Díky soupeři za zápas."

Komentář domácích Bajer Martin (Trenér):
"Zápas, který z pohledu tabulky nic neřešil. V první třetině jsme začali hrát až v jejím závěru. Druhá část byla z naší strany herně nejlepší, paradoxně jsme z toho ale nevytěžili žádnou branku. Ve třetí třetině jsme sice vyrovnali, závěrečná desetiminutovka ale patřila Náchodu. Odskočili nám na na rozdíl dvou branek a nepovedla se nám ani hra v šesti, když jsme třikrát celkem lacině inkasovali. Do play-off musíme zlepšit hlavně přístup a produktivitu. Soupeři děkujeme za zápas."


ASK ORKA ČELÁKOVICE vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:8 ( 2:1 , 0:2 , 2:3 )
Branky Náchoda:
 2x Kříž, 2x Mikšovský J., Rázl, Prause, Mikšovský M., Donaj

Střely na branku: 22:21
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:1
V oslabení: 0:1
Počet diváků: 0
Hráč utkání Náchoda: David Špaček

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Čáp, Vlášek, Rázl, Macháček, Kříž - Prause, Pekárek, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Svoboda, Čečetka J., Donaj, Vysoký, Grulich.


Náchodští porazili Orku Čelákovice i podruhé v sezóně a počtvrté v řadě, soupeř však brzy dostane příležitost k nápravě této nelichotivé bilance. Čelákovice si totiž vybrali Náchod za soupeře do čtvrtfinále play-off. Série hraná na tři vítězná utkání začne již tento víkend dvěma zápasy v Praze. Poté se stěhuje do Náchoda. Třetí utkání je na programu v sobotu 4. března od 20:00, případné čtvrté v neděli 5. března od 17:00. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!