První polovinu základní části Národní ligy západ zakončili Rytíři na palubovce pražského Butchisu. Favoritem byl domácí celek, jenž dosud neporažen kraloval ligové soutěži. A tuto roli potvrzovali hráči Butchisu od samého začátku. Pomohlo jim k tomu i vyloučení Ondřeje Macháčka již v první minutě, které Matyáš Kalina přetavil ve vedoucí gól. Další branky se v úvodní části diváci nedočkali. V té druhé padly tři a všechny do sítě Vlastimila Skalického. Nejprve zafungovala očím lahodící kombinace Kaliny a zakončujícího Černého, poté se trefil Tomáš Mudra a na konci druhé části využil opět přesilovou hru Matyáš Kalina.

Náchodští se ve třetí třetině přeci jen zvedli, nepřipustili stejný scénář, jako před dvěma týdny na palubovce Panthers Praha a dokonce dokázali utkání zdramatizovat. Přežili pětiminutové oslabení a po brankách Ondřeje Macháčka, Františka Donaje a Davida Kaválka a jednom zásahu domácích si bral raději zkušený trenér domácího týmu Jan Zahalka oddechový čas. Ten hráčům Butchisu prospěl a po druhé brance Erika Papeže se uklidnili. Náchod v závěru zkusil ještě hru bez brankáře, tu ovšem potrestal Petr Novotný a rozhodl tak o výhře lídra z Prahy 7:3.


Komentář trenéra Butchisu Jana Zahalky:
"Do tabulky jsme si připsali další tři důležité body v náročném utkání. Odehráli jsme skvělé dvě třetiny, třetí třetinu jsme si zkomplikovali nevyužitou pětiminutovou přesilovkou a po ní lehkou ztrátou koncentrace, přesto jsme dokázali utkání sebevědomě dovést do vítězného konce. Soupeř přivezl především skvělého brankáře a důraznou hru, která dnes na body nestačila."

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
""Dvě prolajdané třetiny a nedisciplinovanost nás stály možnost hrát o body. Bohužel pro nás už jde o opakovaný jev, který když nezměníme, tak budeme mít velké problémy. Díky soupěři za utkání."


BUTCHIS vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    7:3  ( 1:0 , 3:0 , 3:3 )
Branky Náchoda:
Macháček, Donaj, Kaválek D.

Střely na branku: 28:23
Vyloučení: 4:3
Využití: 2:0
Počet diváků: 66
Hráč utkání Butchisu: Erik Papež
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


První polovina soutěžního ročníku Národní ligy je za námi a Rytířům patří čtvrtá příčka, pouze o skóre za třetím Benešovem. S ním však mají prozatím lepší bilanci vzájemných utkání, která na konci sezóny při rovnosti bodů rozhoduje. V příštím utkání přivítají Náchodští na domácí palubovce Traverzu Mukařov a dá se očekávat dramatická podívaná - vždyť první letošní vzájemné měření sil rozhodlo až prodloužení. Toto utkání bude rozehráno v neděli 28. listopadu od 17:00. Buďte u toho! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!