Florbal Primátor Náchod a FBC DONAP Česká Skalice nově spolupracují hned v několika oblastech. 
Jednou z nejvýznamnějších spoluprací bude pořádáních společných akcí jako soustředění, turnaje, kempy a další. Dále v rámci spolupráce bude docházet k propojení realizačních týmů a vzájemné vzdělání mezi trenéry. Hráči budou moci využít střídavé starty a hostování, tak aby si vyzkoušeli jiné soutěže a mohli se nadále efektivně rozvíjet.


Již nyní můžeme představit několik konkrétních projektů a společných akcí. První z nich bude společný výjezd na turnaj Prague Games, příměstský tábor, nebo soustředění. Těchto akcí se také budou účastnit trenéři, kteří si skrz společné eventy budou předávat know-how, které obě strany posouvá dál.

První propojení také nastalo v realizačním týmu u náchodského „Áčka“, kde se k týmu připojil právě Dominik Skalický. 

Slovo generálního manažera Florbal Náchod Tomáše Třešňáka:

“Jsem moc rád, že jsme se domluvili na spolupráci. Můžeme si pomoci v mnoha oblastech, ale jako hlavní bych jmenoval výše zmíněné akce a vzájemné obohacení a vzdělání trenérů. V dnešní době je na cestě vzhůru důležitá spolupráce a neustálé hledání efektivních možností rozvoje. Uvědomujeme si, že každý má své limity, které je samostatně hrozně těžké překročit a je otázkou času, kdy narazí na pomyslný strop. Pokud ale chceme strop prorazit a růst dál, je v tu chvíli nutné zahodit ego a hledat partnera, který s dalším růstem pomůže. Naším cílem je nejen zachovat každý klub samostatně tak jak je, ale společnou prací a propojením je posunout zase o kus dál. Věříme, že společnou prací budeme silnější jak v řízení klubů, tak především v přístupu k hráčům, a že spolupráce přinese všem členům další možnosti rozvoje a tím pádem našim klubům i lepší hráče."Slovo šéftrenéra klubu FBC Česká Skalice Dominika Skalického:

„Náš klub je velmi rychle rostoucí a jsem rád, že jsme mohli propojit naše síly s Náchodem. Je to pro nás velký krok dopředu, který nám pomůže v dalším rozvoji. Zároveň jsme rádi za projevenou důvěru od tak velkého klubu jako je Náchod. Již nyní máme připraveno hned několik projektů, které budou obohacením pro oba kluby. Ať je to letní soustředění, příměstské tábory v létě a mnoho dalšího. S Tomášem byla velmi rozumná a rychlá domluva. Věřím, že naše zájmy se střetli a spolupráce bude jen vzkvétat.“