Rytířům se v novém kalendářním roce příliš nedaří. Po skvělém závěru toho předchozího uhráli ve čtyřech lednových zápasech pouze tři body, když doma porazili Králův Dvůr v prodloužení a v Mukařově padli rovněž po remíze v základní hrací době. Utkání na hřišti Panthers Praha skončilo tradiční porážkou Náchoda a doma prohráli Náchodští i derby s Jaroměří, přestože dokázali smazat pětigólové manko, které nabrali v první třetině. Na palubovce Benešova bude muset podat Náchod koncentrovaný výkon po celých šedesát minut. Mimo hru jsou zranění Adamové Středa a Jakubský a otazníky visí u dalších hráčů, zdravotně fit stále není Ondřej Macháček, který absentoval již s Jaroměří.

Florbal Primátor Náchod vs. Prague Tigers 10:4

Benešovu jde o všechno. Středočeši vypadli po třech porážkách v řadě z elitní osmičky a tři kola před koncem musí pořádně zabrat, aby se vyhli bojům o udržení. O play-off bojují na dálku s Královým Dvorem, teoretickou šanci však stále živí ještě Turnov a Prague Tigers, se kterými se Benešov utká v závěrečných dvou kolech. Pro žluto-modré tak začaly vyřazovací boje prakticky již nyní, zatímco Náchodští mají postup mezi elitní osmičku jistý. Benešov i se spoustou hvězd, které prošly elitními českými soutěžemi, či zkušenými patrioty Petrem Tůmou a Ladislavem Vorlem, byl před sezónou pasován na jednoho z favoritů soutěže. Bylo by velkým překvapením, kdyby mu uniklo play-off.

SK Florbal Benešov vs. TJ Sokol Jaroměř 6:7

Historie vzájemných zápasů je vyrovnaná, oba celky si připsaly po pěti výhrách. V té novodobé jsou úspěšnější Benešovští, poslední zápas na soupeřově i domácí palubovce ale vyhráli Rytíři. Vždy o gól, naposledy doma po velkém obratu. I tentokrát nás čeká velká bitva, která odstartuje v hale v Bystřici v sobotu v 18:00. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!