Čekalo se ofenzivní vyrovnané utkání a predikce se naplnily hned v úvodní třetině, kdy byly 96 přítomným divákům servírovány gólové hody. Náchod šel v první periodě třikrát do vedení, hosté však pokaždé ztrátu dotáhli. Na straně domácích byl produktivní zejména Ondřej Bachtík, který na první branku přihrál Davidu Cejnarovi, další dvě po asistencích Jana Jiráka vstřelil sám.

Ve druhé části pokračovalo ofenzivní představení obou týmů, hosté však vyšli díky skvělým zásahům brankáře Brandona Bulise gólově naprázdno. Naopak Rytíři drželi průměr tří branek na třetinu a po zásazích Ondřeje Huška, Jana Čečetky a Jana Jiráka odskočili do trháku 6:3. V závěrečné třetině Rytíři drama nepřipustili. Soupeře drželi vždy na dohled nejméně tří branek a nakonec zvítězili 9:6. Dvakrát se ještě trefil Jan Jirák, který v součtu s gólem ze druhé třetině zkompletoval hattrick a k tomu přidal čtyři asistence. Trefil se i druhý matador domácího týmu, kapitán Jiří Vlček, který zužitkoval přesilovou hru. Rytíři brali tři body potřetí za sebou a vyhoupli se do vrchních pater tabulky Národní ligy-západ.

Komentář sportovního manažera Náchoda Tomáše Třešňáka:

"Dnes jsme viděli podobné utkání jako předešlá dvě kola, které jsme zvládli díky kvalitnějším individualitám v našem týmu. Dík za utkání."

Komentář hrajícího trenéra Turnova Antonína Palatínuse:

"V dnešním zápase jsme soupeři darovali příliš mnoho prostoru. Soupeř dokázal profitovat z příležitostí a byl produktivní po celých šedesát minut. Nás trápila koncovka zakončení, kdy jsme naše vytvořené šance nedokázali proměňovat. Děkujeme divákům, soupeři i pořadatelům."

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. TJ TURNOV    9:6  ( 3:3 , 3:0 , 3:3 )
Branky Náchoda:
3x Jirák, 2x Bachtík, Cejnar D., Hušek, Čečetka J., Vlček

Střely na branku: 23:24
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:1
Počet diváků: 96

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda:
Bulis (Skalický) - Vlček, Hušek, Cejnar D., Jirák, Bachtík - Svoboda, Kazda, Donaj, Mědílek, Kříž - Jirásek, Divišek, Čečetka J., Kaválek A., Grulich - Čečetka M., Krejčí, Zajíček.

Další utkání odehraje náchodské Áčko v neděli 11. října na palubovce týmu FbC Plzeň. Doma se představí o týden později - v neděli 18. října od 17:00 proti Kobylisům. Tato utkání budou bohužel hrána bez diváků.