První z letošních derby je tady! Rytíři se v neděli představí na palubovce v Třebši, kde je přivítá nováček Národní ligy západ FbC Hradec Králové. Ten před sezónou posílili zejména jeho bývalí hráči a kvalitou kádru se řadí mezi nejambicióznější týmy ligy. Důkazem budiž i první ligové kolo, ve kterém si Hradečtí v nováčkovském souboji smlsli na Rudné, kterou přejeli 8:2. Úspěšný vstup do letošního ligového ročníku však zažil také Náchod, který doma přehrál Orku Čelákovice 6:3. Hned třemi góly se na vítězství podílel Ondřej Macháček, jeden z mála zkušených hráčů, kteří v náchodském kádru zůstali i pro letošní ročník.

Omlazený náchodský tým se zatím prezentuje rychlou a odvážnou hrou a těží především z kvalitní přípravy okořeněné zápasy vrcholové části Poháru Českého florbalu. Mimochodem, v přípravě změřili florbalisté Náchoda s Hradcem Králové síly hned třikrát, a přestože Rytíři třikrát vyhráli, poslední duel byl velmi vyrovnaný. Nadcházející utkání se navíc uskuteční na horké palubovce soupeře, který bude chtít předchozí nezdary odčinit. 

Hned pro pětici náchodských hráčů to bude pikantní zápas. Bratři Matěj a Jonáš Mikšovští, Dalibor Vlášek, Adam Středa a Filip Čáp hráli v minulosti za Náchod, odkud přestoupili do Náchoda. 

Jak to dopadne zjistíme v neděli. Doražte Rytíře podpořit, v hradecké Třebši začínáme v 17:00. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

FbC Hradec Králové - Florbal Primátor Náchod
2. kolo Národní ligy západ SH Třebeš Hradec Králové
Neděle 18. září 17:00 online