Dva zápasy a čtyři body - taková je dosavadní bilance mužského Áčka v letošním ročníku Národní ligy západ. Po úvodním duelu s Čelákovicemi, který měli Rytíři od začátku až do konce pod kontrolou, přišla ve druhém kole prověrka ze strany Hradce Králové, kdy utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se ukázala dlouhodobá slabina náchodského týmu, který o bod navíc přišel. 

Poté, co řada zkušených matadorů před sezónou družstvo opustila, přebírají otěže jiní. Do role lídra se velmi rychle prosadil Ondřej Macháček, jenž byl v obou utkáních vyhlášen hráčem utkání. Góly se očekávají od Matěje Mikšovského, výbornými výkony v brankovišti tým zase drží Vlastimil Skalický. 

To Rudná zažila nepovedený vstup do soutěže, když v souboji nováčků schytala debakl 8:2 od Hradce Králové. Kdo však Středočechy odepsal, velmi se unáhlil. Hned ve druhém kole totiž florbalisté Rudné porazili loňského účastníka play-off a čtvrtfinálového přemožitele Náchoda Traverzu Mukařov. V přestřelce těžili zejména ze skvělé efektivity v přesilovkách - ze čtyř početních výhod hned tři zužitkovali. K vítězství přispěl hattrickem Ondřej Šantora, dále si budou muset Náchodští v týmu jenž snoubí zkušené borce s dravým mládím dát pozor na Adama Pivoňku či Martina Špačka.

Zvládnou Rytíři utkání s Rudnou a nebo se soupeř postará o další překvapení? To se dozvíme v sobotu večer - zápas bude v Plechárně rozehrán v 18:00. Doražte náchodské florbalisty podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod - Sokol Rudná
3. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod
Sobota 24. září 18:00 online