Ve třetím kole přijel okusit novou palubovku v Plechárně další ze známých soupeřů. Proti Plzni Náchod bojoval při předposledním působení v 1. lize a již třetím rokem se oba celky potkávají také v Národní lize. Vyrovnaná historická bilance vzájemných zápasů napovídala, že půjde o dramatickou bitvu. Náchod se musel obejít bez kanonýra Ondřeje Bachtíka, naopak kapitán Jiří Vlček se po zranění do sestavy Rytířů vrátil. Personální problémy měli také hosté, kteří na východ Čech dorazili pouze v jedenácti hráčích do pole. Byli to však Plzeňané, kdo po většinu zápasu držel míček na svých florbalkách. V první části dokonce hosté přestříleli Náchodské poměrem 1:12, brankáře Skalického však kapitulovat nepřinutili.

Když to nešlo kombinačně, zkusil to ve 26. minutě Václav Zábran individuálně - a po freestylovém zakončení otevřel skóre zápasu ve prospěch Plzně. Plzeňané dále dominovali ve hře na míčku, jejich šancí však s přibývajícími minutami ubývalo a tlak byl spíše platonický - naopak Náchod hrozil rychlými kontry. Obrany obou mužstev však byly na utkání skvěle připraveny a z klasické hry již gól nepadl. Náchod vyrovnal před koncem druhé třetiny z rozehry standardní situace, kterou po spolupráci bývalých hráčů Trutnova a později Hradce Králové Dalibora Vláška a Matěje Mikšovského přetavil druhý jmenovaný v gól do šatny.

I do třetí části vstoupila aktivněji Plzeň, posléze však hostujícím hráčům viditelně ubývaly síly a Náchod převzal iniciativu a také si vynutil dvě přesilové hry. Ta první moc šancí nepřinesla, v té druhé však zafungovala spolupráce mladých pušek Lukáše Rázla a z předbrankového prostoru zakončujícího Daniela Kříže a Náchodští v tu chvíli byli k vítězství blíže. Radost však domácím vydržela jen minutu a půl - po hrubé chybě v rozehře a záchranné brzdě nařídili rozhodčí trestné střílení a nájezdový specialista Vít Malý nasměroval svým typickým zakončením zápas do prodloužení.

V prodloužení měl navrch Náchod a vykoledoval si dokonce dvě přesilové hry - tu první však nevyužil a druhou utnula po čtrnácti sekundách závěrečná siréna. A tak přišly na řadu nájezdy, ve kterých brankáři neměli moc nárok. Ze všech exekutorů neproměnil pouze Matěj Mikšovský, takže v poslední sérii mohl plzeňský Vít Malý rozhodnout. Hostující hráč ukázal, že má nejen šikovné ruce, ale i pevné nervy a vystřelil Plzni bod navíc. Náchod získal jeden a v tabulce Národní ligy - západ mu patří s pěti body páté místo.