Náchodští měli za cíl odčinit prohru z předchozího zápasu na palubovce Panthers Praha a vrátit se na vítěznou vlnu, pro hosty z Králova Dvora byl však zápas ještě daleko důležitější, neboť je mohl přiblížit do bojů o play-off, které zároveň znamenají vyhnutí se nepříjemným zápasům o udržení. Hosté byli od začátku utkání střelecky aktivnější a již ve třetí minutě zápasu se dostali do vedení. V průběhu první třetiny však Rytíři postupně změnili obraz hry a odměnou jim bylo zasloužené vyrovnání v poslední minutě úvodní periody, o které se postaral Ondřej Macháček. 

Vstup do prostřední části vyšel domácím florbalistům na výbornou a během čtyř minut musel hostující gólman lovit míček ze své sítě hned třikrát - to když se prosadili Lukáš Prause, Matěj Mikšovský a Jan Čečetka. Hosty vrátila do hry využitá přesilová hra po vyloučení Matěje Mikšovského, ve 35. minutě však vrátil Rytířům tříbrankový náskok Jonáš Mikšovský. Hosté se ale nevzdali a dvěma slepenými brankami se ještě do konce druhé třetiny dostali na dostřel.

Na začátku třetí části Náchod nejprve nevyužil přesilovou hru a tak přišlo to, co dlouhou viselo ve vzduchu. O vyrovnání na 5:5 se postaral hostující Vlček, nerozhodný stav ale nevydržel dlouho - po 74 sekundách totiž vrátil Náchodu vedení Ondřej Macháček. Hostující celek přitápěl pod kotlem, náchodská obrana však pracovala dobře a tak měly rozhodnout až závěrečné minuty. Hosté zkusili powerplay, kterou však potrestal gólem do prázdné branky Kříž a za stavu 7:5 minutu a půl před koncem se zdálo být rozhodnuto. Hráči Králova Dvora se ani tak nevzdali, znovu odvolali brankáře a s taktikou "vše do ohně" byli úspěšní - díky dvěma brankám v závěru se dočkali vyrovnání a zápas doputoval až do prodloužení. 

To se však nehrálo dlouho, v čase 62:23 rozhodla zápas spolupráce bratrů Mikšovských, poté co na sebe Matěj navázal všechny hráče soupeře a naservíroval na osu hřiště Jonášovi, který se nemýlil. Náchod získal proti Královu Dvoru dva body a po porážce s Panthers Praha se vrátil zpět na vítěznou vlnu!


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Světlé momenty střídaly ty hodně slabé. Špatný vstup do zápasu, skvělý začátek do druhé třetiny a pak uspokojení z vedení, kterým jsme dostali soupeře zpátky do hry. Musíme zapracovat na slabinách o kterých víme, že nás trápí a být lepší. Cesta je cíl a my víme kam jdeme. Tým v první půlce sezony prokázal svou kvalitu a záleží jen na nás, abychom byli ještě lepší. Potenciál máme velký. Díky fanouškům za podporu a soupeři za zápas!"

Komentář hostů Kubert Michal (Trenér):
"Super výlet do dalekého Náchoda. Začátek druhé třetiny nám utekl a pak jsme dotahovali. V závěru jsme měli štěstí a dokázali jsme silou vůle vyrovnat. Prodloužení je už individualita a rychlostní zkouška. Zbytek nemá cenu hodnotit, ale jsou věci, které asi nikdy nepochopim :-D. Bod pro nás nic moc neznamená, ale ve finálním účtování se může hodit. Jdeme zápas od zápasu a pevně věřím, že příští víkend potvrdíme zlepšenou formu. Děkujeme domácím za zápas a přejeme hodně štěstí v závěru sezóny."


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. T.B.C. KRÁLŮV DVŮR    7:2 ( 1:0 , 1:0 , 5:2 )
Branky Náchoda:
 2x Macháček, 2x Mikšovský J., Prause, Mikšovský M., Čečetka J., Kříž 

Střely na branku: 28:29
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:1
Počet diváků: 64
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Macháček
Hráč utkání Králova Dvora: Jan Pinkas

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Prause, Středa, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Vlášek, Čáp, Kříž, Pekárek, Macháček - Svoboda, Jirásek, Čečetka J., Jakubský, Grulich.


V sobotu čeká Náchodské další těžký duel, když se pokusí přivézt body z palubovky pražské Traverzy. O týden později, v neděli 29. ledna, se náchodský elitní tým představí doma v třaskavém derby proti Jaroměři. Držte Náchodským palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!