Tentokrát jsme pro vás zpovídali juniorského útočníka Davida Cejnara. David v loňské sezóně nastupoval jak za juniorský tým, tak i za mužský „A“ tým Náchoda. Postupem času nasbíral cenné zkušenosti v mužské kategorii, a tak jsme se ho zeptali na pár otázek.

V mužském týmu to bylo ze začátku těžší, pro mě něco úplně nového, jak herně, tak pozičně.

Ahoj, Davide, ty jsi v loňské sezóně stabilně nastupoval za juniorský tým, kam svým věkem ještě spadáš.  Popiš nám působení náchodských juniorů v nejvyšší juniorské celostátní soutěži.

Tak skupinová fáze vypadala asi tak, jak jsme si před sezónou řekli, akorát zklamání je, že jsme prohráli všechny zápasy s Hradcem Králové. A pak přišlo to vytoužené play – off, na které jsme celou dobu makali a dopadlo to, jak to dopadlo no ...

V juniorském týmu to bylo úplně bez problému dle mého názoru (až na výjimky), hrál jsem tam s klukama, které znám už dlouho, takže jsme si seděli. 

Kromě těchto zápasů si ale začal nastupovat i v Národní lize za mužský tým, byla to pro tebe velká příležitost ale asi i změna viď? Jak to ty osobně hodnotíš?

V mužském týmu to bylo ze začátku těžší, pro mě něco úplně nového, jak herně, tak pozičně. V mužích, jak asi všichni vědí, to bylo slabší.

V předchozích sezónách si vždy ve své kategorii patřil k výrazným střelcům. Jak se ti dařilo v uplynulé sezóně?

No já bych řekl, že to byla jedna z mých slabších sezón, byl jsme zvyklý dávat góly a v minulé sezóně jsem jich moc nepředvedl. Našel se lepší střelec v podání Dana Kříže, a tak teď plním roli “nahrávače”.

Jak bys vyhodnotil loňskou sezónu, včetně jejího ukončení?

Pro mě osobně záporně, a to hlavně kvůli play – off juniorů, a i vzhledem k výsledkům “A” týmu. A brzké ukončení sezóny kvůli Corona viru, za mě asi jedině dobře, je možné že bychom to v Benešově ještě otočili, ale prohráli jsme dva domácí zápasy, a to bylo zlé.

Určitě to není “dětský” florbal, kde se běhá nahoru dolů.

Ačkoliv byl David stále ještě junior v uplynulé sezóně dostal příležitost nastupovat za mužský tým. Mohli jsme ho vidět ve 22 utkání Národní ligy.Přibliž nám tvé zkušenosti s „A“ týmem můžu, za který si nastupoval.

Určitě to není tak “dětský” florbal, kde se běhá nahoru dolů, je to spíše poziční hra a já osobně jsem byl zvyklý hrát hodně sám na sebe, a to jsem musel hodně omezit.

V čem vidíš své největší kvality?

To se asi nedá tak úplně lehce říct, ale myslím si, že týmovost. A taky hodně na hřišti mluvím, ale jinak nevím.

Pozoruješ na sobě nějaké zlepšení? Využíváš své zkušenosti, které získáváš v mužské soutěži?

Určitě ano, hodně jsem se zlepšil v poziční hře, výběru místa, a hlavně důrazu hry.

Jak už bylo řečeno nastupoval si ve více kategoriích. Odehrál si stejný počet zápasů v juniorské i mužské soutěži. V CE soutěži juniorů si odehrál 22 zápasů, přesně stejný počet zápasů máš odehráno i v Národní lize.  Jak si zvládal velkou porci zápasů v loňské sezóně, kde jsi byl hodně vytěžován?

Mně to dokonce i vyhovovalo, hodně jsem se vyhrál, a i fyzička se mi hodně zvedla. Zápasy, které se dohrávaly na dvě pětky, jsem zvládal celkem “slušně“. Asi jediná nevýhoda bylo to cestování.

Věnuješ se nějak speciálně individuálně pozápasové regeneraci a kompenzaci? 

Já na tohle moc nejsem, takže lehké protažení, sprška a hurá domů.

Jak sám říkáš ve statistikách týmu si se momentálně posunul do role nahrávače, ale v trestných minutách stále vedeš. S ohledem na počet trestných minut, myslíš si, že patříš mezi hráče, pro které je těžké udržet občas emoce na uzdě?

Myslím si, že dříve to bylo horší jak dnes, ne že bych nějak hodně fauloval, ale občas mi něco ulétne z úst. Jinak trestných minut bych neměl mít tolik.

Až to všechno přejde, tak se zase všichni vrátíme a dokončíme tuhle sezónu.

I přestože máme teď od florbalu na nějaký čas pauzu, nesmíme zapomínat myslet pozitivně a nepřestávat na sobě pracovat. Přibliž nám, jaké máš cíle do budoucna?

Cíle? Asi jako každý, dostat se do Superligy a dále klidně Skandinávie, ale to je ještě hodně daleko.

Opět nás potkalo přerušení soutěže i tréninkové činnosti. Proto se musíme zeptat i tebe, jak teď prožíváš období bez florbalu, jak trávíš volný čas?

Doba je jaká je a musíme to přežít, a až to všechno přejde, tak se zase všichni vrátíme a dokončíme tuhle sezónu, snad do šťastného konce a tím je postup. Doma se snažím trénovat s florbalkou a občas si jedeme zahrát na venkovní hřiště.

Trénuješ momentálně nějak individuálně, například máš nějaké fyzické tréninky nebo trénuješ individuální dovednosti?

Ano, jak jsem již řekl, tak jezdíme na venkovní hřiště. Doma si dávám nějaké cviky a také přidávám běh venku.

Děkujeme za rozhovor! Přejeme pevné nervy a snad se brzy uvidíme na hřišti. 


autor: Nikola Remešová