Litvínov s Náchodem na sebe narazily v posledních dvou sezónách hned čtyřikrát, oba protivníci tak věděli, co od toho druhého čekat. Stejně jako v předchozích dvou duelech se "žlutočernými" nastoupil v brance Náchoda Brandon Bulis a v první třetině nekapituloval. Naopak do kabin šli poprvé spokojenější Rytíři, kterým zajistil těsný náskok Ondřej Bachtík.

Začátek druhé části byl však ze strany Náchoda tristní. Litvínovští převzali iniciativu a po brankách Skalitze, Strejčka a přesilovkovém zásahu Oldřicha Jirečka drželi třígólový náskok. Jako na kolotoči to však bylo v prostřední periodě. Dvěma slepenými brankami Ondřeje Bachtíka a Daniela Kříže Náchodští srovnali na 3:3. Poté přišlo vyloučení Ondřeje Huška, během kterého se děly věci. Nejprve Ondřej Bachtík gólem v oslabení dokonal hattrick a vrátil Náchodu vedení, ještě v téže přesilovce však dokázal Oldřich Jireček svojí druhou přesilovkou brankou odpovědět. Před závěrečnou třetinou tak bylo vše otevřené.

V závěrečné části sice ještě dokázali na branku Jana Jiráka domácí odpovědět, radost jim však vydržela jen sedm sekund, než jim jí zkazil Marek Svoboda. Jeho trefa se ukázala být rozhodující a domácí se z ní již oklepat nedokázali. Naopak, okénka v jejich otevřené hře potrestali postupně Ondřej Bachtík svým čtvrtým gólem, David Cejnar a František Donaj. Náchod ovládl třetí třetinu poměrem 1:5 a zápas celkově 5:9.