Úvodní vyrovnanou bitvu rozhodli hosté v prodloužení

Náchodští Muži A se objevili v play-off Národní ligy po čtyřech letech a proti zkušenému trojnásobnému mistru dobře nezačali. Už po 69 sekundách hry se ze své pozice nad značkou místa rozehrání z pravého útočného rohu prosadil kanonýr Mukařova Jan Pudich a poslal hosty do vedení. Tak jak úvodní branka padla brzy, na tu další se čekalo dlouho - až těsně před polovinou zápasu využil druhou přesilovku Náchoda Ondřej Bachtík. Byla to vyrovnaná bitva o každý míček, na hráčích Mukařova však bylo znát, že mají s vyřazovacími boji více zkušeností. Většinu utkání se hrálo podle jejich not a Náchodští po celý průběh pouze dotahovali. Na Bachtíkův zásah totiž našel rychlou odpověď opět Jan Pudich a tak i před závěrečnou částí hosté vedli o gól.

Na začátku závěrečné třetiny navýšil vedení Pražanů Tomáš Vaculík, Jan Jirák však našel velmi rychlou odpověď a zadělal na drama. V poslední desetiminutovce se role obrátily - bylo znát, že Náchodští jsou lépe fyzicky připraveným týmem a hosté jejich zvýšenému tempu přestali stačit. Nepomohl jim ani oddechový čas - krátce po něm totiž svojí druhou brankou v zápase poslal utkání do prodloužení Ondřej Bachtík.

V prodloužení začali lépe Náchodští a první tři minuty prakticky nepůjčili Mukařovu míček, postupně však hosté získávali půdu pod nohama a byli lepším týmem. V 68. minutě rozhodla rozehrávka z rohu po přiznané teči Náchodských, po níž na brankovišti odvážný Radim Fořt přisoudil první bod v sérii Mukařovu.

Komentář domácích Tomáš Třešňák (Trenér):
"Vyrovnané utkání, které jsme čekali. Soupeř byl v prodloužení o kousek lepší a urval první bod. Zítra nás bude čekat stejná bitva o každý metr a my se na ni připravíme. Díky fanouškům za podporu!"

Komentář hostů Marek Chlumský(Hrající trenér):
"Vyrovnaný zápas, ve kterém dominovali brankáři obou týmů. Florbal Náchod byl lepším týmem v mnoha momentech zápasu, ale nakonec rozhodlo pomyslné štěstí. Diváci se zítra mohou těšit na skvělé utkání."

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. FAT PIPE TRAVERZA MUKAŘOV    3:4p  ( 0:1 , 1:1 , 2:1 )

V nedělní odvetě si šel Náchod od začátku za vítězstvím

Do nedělního duelu vstoupili Rytíři daleko lépe a na jejich pohybu bylo znát odhodlání vyrovnat stav série. Pomohla jim k tomu i první branka, za kterou si šel po hlavě Ondřej Macháček, který prokázal na brankovišti nejen důraz, ale i přehled, když zametl míček k tyči Mrkosovy branky. V 16. minutě využil přesilovou hru Matěj Mikšovský a určil, že si po úvodní periodě ponesou florbalisté Náchoda do kabiny dvougólový náskok, který mohl být mnohem vyšší, kdyby proměnili aspoň polovinu šancí.

Druhá část již tak oku lahodící nebyla, a to hlavně kvůli nesmyslným výrokům rozhodčích, kteří ve snaze být vidět hru rozkouskovali. Náchodské to mohlo stát zápas, když vyloučení Davida Cejnara potrestal Robert Štipka, dvougólový náskok si však hráči Náchoda vzali díky přesnému zásahu Daniela Kříže rychle zpět.

Ve třetí třetině pochytal několik velkých šancí Mukařova znovu skvělý Vlastimil Skalický a tak udeřili Rytíři. V 53. minutě vymíchal hostujícího brankáře Jan Jirák a předložil lahůdku Davidu Cejnarovi, který přidal čtvrtý gól Náchoda. Hosté ve snaze zvrátit utkání přistoupili k presinku a tvrdé hře a zejména Filip Čáp se stal terčem několika nevybíravých zákroků hráčů Mukařova. To důležité, tedy skóre, se však již nezměnilo, a tak mohli Náchodští slavit zasloužené vyrovnání série na 1:1.