Očekávala se vyrovnaná série a první dva duely tyto prognózy jednoznačně potrdily. Dvakrát se rozhodovalo až v prodloužení a zatímco v úvodním duelu se radovali Čelákovičtí, o den později florbalisté Náchoda soupeři porážku oplatili, když o srovnání série rozhodl přesnou ranou Matěj Mikšovský. Čtvrtfinálová série mezi Náchodem a Čelákovicemi se tak stěhuje na východ Čech za vyrovnaného stavu 1:1 a výchozí pozice před dalšími duely je tak pro oba celky stejná. O tom, že Orka nepropadá po domácí ztrátě jednoho zápasu panice svědčí i slova trenéra Čelákovic Šimona Zmátla, který po druhém zápase podal přesvědčivý komentář, že si Čelákovičtí jedou do Náchoda pro dvě výhry.

Oproti zápasům základní části nastupuje Orka proti Náchodu v daleko kvalitnější sestavě. Pomáhá jí zejména produktivní trojice mladých hráčů nastupujících v rámci střídavého startu ze superligové Mladé Boleslavi Marek Korych, Jan Zoufalý a Jakub Seibert. Play-off je však hlavně o zkušenostech, které Středočechům dodávají Michal Němeček, Jakub Čáp či Ondřej Špalek, který v prodloužení rozhodl první vzájemné měření sil.

Náchodští se i v play-off opírají o skvělou defenzivu a výkony brankáře Vlastimila Skalického. Ten zářil zejména v nedělním druhém duelu, kdy kryl 36 střel soupeře a pomohl Rytířům ke srovnání série. O osm vstřelených branek Náchoda se podělilo pět střelců. David Špaček, Matěj Mikšovský a Daniel Kříž zaznamenali po dvou úspěšných zásazích, jednou se trefili František Donaj a Jan Čečetka.

Po tomto hracím víkendu může, ale nemusí být rozhodnuto V sobotu začínáme ve 20:00 a v neděli v 17:00. Doražte do Plechárny podpořit náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM! SPOLU ZA POSTUPEM!

Florbal Primátor Náchod - ASK Orka Čelákovice
3. zápas čtvrtfinále play-off SH TJ Náchod Sobota 4. března 20:00 online událost na FB

4. zápas čtvrtfinále play-off SH TJ Náchod Neděle 5. března 17:00 online událost na FB