Od pondělí 12. října jsou usnesením vlády České republiky zcela uzavřena všechna vnitřní sportoviště a zatím na dobu 14 dnů. Přerušeny jsou také veškeré sportovní soutěže dospělých i mládežníků, a to jak profesionálního, tak i amatérského charakteru. Celé znění Usnesení Vlády ČR najdete ZDE. V reakci na tuto situaci se vedení klubu Florbal Náchod v v posledních dnech intenzivně věnovalo otázce dalšího postupu.

“Nikdo si tento scénář nepřál a všichni věříme, že se situace brzy zlepší. Každopádně situace je pro nás odlišná od té, která byla v březnu. Tehdy ze dne na den přišlo něco, co nikdo z nás nezažil a co jsme si do té doby nedovedli vůbec představit. Určitou dobu nám trvalo, než jsme se zorientovali a celou situace nějak uchopili. Díky zkušenosti z jara jsme nyní připraveni reagovat aktivněji a pružněji,“ říká předseda klubu Tomáš Třešňák.

Tréniky Florbal Náchod se od pondělí 12. října 2020 minimálně na dobu příštích čtrnácti dnů zcela změní. Tréninky v hale budou nahrazeny přípravou na venkovních sportovištích. Zde totiž mohou sportovní aktivity probíhat i nadále, skupiny sportovců však nesmí přesáhnout 20 osob.

“Budeme plně respektovat všechna nařízení a opatření, zároveň však využijeme všech možností, které nám situace nabízí, abychom nemuseli naši činnost zcela přerušit. Proto jsme přistoupili k úpravě tréninků a k jejich přesunutí ven. Tuto dobu využijeme k rozvoji pohybové a kondiční složky. Věříme, že ani chladnější podzimní počasí nebude překážkou a tato situace nás všechny posune zase o kousek dál”, dodává Třešňák.

Sportovci budou rozděleny do tréninkových skupin tak, aby nepřesahovaly povolený počet. O přesném tréninkovém rozpisu, dnech, místech a časech tréninků jednotlivých kategorií budou informovat hlavní trenéři prostřednictvím členské sekce během tohoto víkendu. Pro Florbal Náchod je důležité udržet kontakt se svými členy i během této nucené pauzy.

Všichni pevně věříme, že se nám společně podaří překonat i toto druhé "covidové období". Tuto vynucenou přestávku využijeme k intenzivní práci, nebudeme zahálet a budeme vyhlížet návrat zpátky do hal a na palubovky. Až se tak stane, věříme, že se vrátíme silnější!