Náchod deklasoval Všestary a postoupil do pátého kola poháru

Florbalový víkend začal elitnímu náchodskému týmu již v pátek, kdy se v Předměřicích nad Labem postavil proti domácím Všestarům. To vše ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu. Náchod začal proti diviznímu celku aktivně a od začátku naplňoval roli favorita. Již v páté minutě otevřel skóre David Cejnar a poté, co se v šestnácté minutě trefili v rychlém sledu premiérově v Áčku Lukáš Rázl a poté z trestného střílení Jan Čečetka, šli Rytíři poprvé do kabin s tříbrankovým náskokem, který jim dodával klid. I druhou část vyhrál Náchod třígolovým rozdílem, tentokrát se však i dvakrát trefily Všestary. Ty se dostaly pořádně do hry až ve třetí části, ovšem za již rozhodnutého stavu a hlavně při vyloučeních Náchoda. Na konci zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 4:11, na kterém se hattrickem podíleli Matěj Mikšovský a Ondřej Bachtík. Náchod tak hravě postoupil do pátého pohárového kola, ve kterém vyzve vítěze duelu Hornets Brno vs. Florbal Litomyšl.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
"Do utkání jsme dobře vstoupili, což nám hodně pomohlo. Soupeři jsme dovolili pouze pár závarů před brankou a zaslouženě jsme dokráčeli k výhře a postupu. Velkým vykřičníkem je množství vyloučení a chvilkové výpadky v naší hře. Musíme na chybách zapracovat protože nás už v neděli čeká další ligové kolo s Mukařovem. Díky soupeři za utkání a hodně štěstí do ligy!"

Komentář trenéra Všestar Jana Freiberga:
"Bohužel jsme do zápasu vstoupili nenamotivovaní a to nás stálo první třetinu. Od druhé třetiny jsme začali více otvírat hru a přineslo to více šancí, ale na druhou stranu jsme propadali vzadu. Třetí třetina byla z naši strany nejlepší. Chtěl bych moc poděkovat klukům za celou jízdu pohárem a také našim výborným fanouškum. Soupři přeji mnoho štěstí do dalšího kola a šťastnou cestu domů."

FBŠ VŠESTARY vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:11  ( 0:3 , 2:5 , 2:3 )

Přetahovanou proti Mukařovu rozhodl v prodloužení Chlumský

Nedělní duel Národní ligy proti pražskému Mukařovu měl nabídnout dramatičtější podívanou. Aby také ne, domácí celek je historicky nejúspěšnějším mužstvem této soutěže a již několikrát si vybojoval možnost postupu do 1. ligy - nikdy jí však nevyužil. V první třetině viděli přítomní diváci jen jednu branku, vzhledem k množství šancí na obou stranách jich však mohlo být daleko více. Zaznamenal jí Jakub Noha a poslal tak domácí tým do vedení. V té druhé byl lepším týmem na hřišti Náchod a po gólech Václava Grulicha, na který ještě dokázal zareagovat domácí Robert Štipka, Ondřeje Macháčka a Ondřeje Bachtíka vývoj zápasu otočil.

Rozhodnout tak měla třetina závěrečná, která však rozuzlení nepřinesla. Náchod sice ve 47. minutě zásluhou Ondřeje Macháčka odskočil do dvoubrankového vedení, Traverza však využila Donajovo vyloučení a šest minut před koncem třetí části sáhla při vlastní přesilovce ke hře bez brankáře. Tu využil svým druhým gólem v zápase Jakub Noha a to nalilo do žil domácích hráčů sebevědomí, i díky kterému v krátkém čase utkání otočili. Ani Náchod však nesložil zbraně, rovněž se odhodlal k powerplay a 19 sekund před koncem třetí třetiny Ondřej Bachtík vyrovnal na 5:5. Utkání tak dospělo do prodloužení, které v čase 61:38 po spolupráci dvou nejstarších mužů na hřišti rozhodl Marek Chlumský. Bod navíc tak připadl Mukařovu. Náchod prohrál soutěžní utkání po více než roce, s prázdnou však domů nejede.