Zápas proti Čelákovicím byl situován trochu netradičně do Nové městské sportovní haly v Mladé Boleslavi, se kterou Orka navázala před sezónou spolupráci. O výsledku zápasu se prakticky rozhodlo hned v úvodní části. Náchodské sice poslal do rychlého nečekaného vedení Jan Jirák, netrvalo však ani minutu a domácí vývoj utkání srovnali a následovala smršť, která se na konci první třetiny zastavila na pěti projektilech, které si našly cestu do branky Brandona Bulise.

I po zbytek zápasu to byly Čelákovice, kdo kontroloval hru a navyšoval skóre, Náchod se navíc musel vypořádat se zraněním Jana Jiráka. Hned šesti kanadskými body k debaklu Náchoda přispěl Michal Němeček, hattrick zaznamenal  Václav Kramel. Až ve třetí části Rytíři hru srovnali a výsledku dali na oko přijatelnější podobu. Velkou zásluhu na tom měl Daniel Kříž, který ve svém prvním zápase v Národní lize zaznamenal hattrick. Áčko nakonec v Čelákovicích prohrálo stejně jako loni pětigólovým rozdílem - tentokrát 11:6.

Komentář sportovního manažera Náchoda Tomáše Třešňáka:
"Dnes další ze špatných utkání. Domácí nás vyškolili z produktivity a zaslouženě vyhráli. My musíme začít především v poctivosti. Díky soupeři za zápas."

Komentář trenéra Čelákovic Michala Schwana:
"Vyšel nám vstup do utkání, kdy jsme potrestali soupeřovy chyby. Poté jsme, podle mě, měli utkání pod kontrolou. Škoda obdržených branek na konci, kdy jsme neudrželi koncentraci. Jsme rádi, že jsme si po dlouhé době zahráli soutěžní utkání a těšíme se na další."

ASK ORKA ČELÁKOVICE vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    11:6  ( 5:1 , 3:2 , 3:3 )
Branky Náchoda:
3x Kříž, Jirák, Kaválek A., Donaj

Střely na branku: 28:19
Vyloučení: 1:3
Využití: 1:0
Počet diváků: 18

Odkaz na textový online přenos
Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda:
Bulis (Skalický) - Vlček, Jirák, Cejnar D., Verner, Kříž - Svoboda, Kaválek D., Donaj, Mědílek, Kaválek A. - Zajíček, Čečetka J., Grulich, Čečetka M.

Porážku budou moci Rytíři odčinit tuto neděli doma, kdy od 17:00 přivítají Wizzards DDM Praha. Přijďte je do Plechárny podpořit. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!