2. Počet bodů
    3. Rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami
    4. Větší počet vstřelených branek
    5. Los
  • Prvních sedm týmů si zajistí přímý postup do osmifinále, týmy na 8. až 25. místě sehrají předkolo play-off.
  • Předkolo play-off, osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále se hrají vyřazovacím způsobem. Poražení semifinalisté sehrají zápas o 3. místo.
  • Hrací čas zápasů je 1x18 minut. Hrací čas finále a zápasu o 3. místo je 2x10 minut. Hrací čas je hrubý, nezastavuje se ani po vstřelené brance. Hrací čas se zastavuje pouze na pokyn rozhodčího. V semifinále, finále a zápase o 3. místo bude poslední dvě minuty zápasu měřen vždy čistý čas.

KATEGORIE ŽENY

• 4 týmy mezi sebou sehrají vzájemně zápasy každý s každým dvakrát. Tyto zápasy určí konečné pořadí.
  • Hrací čas je 1x16 minut. Hrací čas je hrubý, nezastavuje se ani po vstřelené brance. Hrací čas se zastavuje pouze na pokyn rozhodčího.

Všeobecná pravidla

• Hřiště: Turnaj bude probíhat na čtyřech hřištích o rozměrech 21x10 m. Po odehrání základních skupin mužů na třech hřištích o rozměrech 21x10 m.
  • Počet hráčů: 3+1. Počet hráčů v týmu není nijak limitován. Minimální věk hráče je 15 let, brankář může být mladší. V mužských týmech mohou nastoupit také ženy.
  • Hrací čas u mužů bude 1x18 minut. Hrací čas u žen bude 1x16 minut. Hrací čas finálového zápasu a zápasu o třetí místo v mužské kategorii bude 2x10 minut.
  • Hrací čas je hrubý! Čas se nezastavuje ani při vstřelené brance. Je na samotných týmech, aby chtěli hrát. Čas bude zastaven jen v případě zranění nebo jiné vážné situace, což bude na posouzení rozhodčích. Rozhodčí budou nabádáni k tomu, aby zejména poslední minuta vypjatých zápasů byla co nejregulérnější. To znamená přísné hodnocení zdržování hry (vyloučení). V semifinále, finále a zápase o třetí místo bude poslední dvě minuty zápasu měřen vždy čistý čas.
  • Bodování: Za vítězství v základní části se připisují 3 body, za remízu 1 bod. Při shodnosti bodů v konečné tabulce rozhodují nejprve vzájemné zápasy, dále skóre ze vzájemných utkání, poté celkové skóre, ve kterém je přednější rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami, pak větší počet vstřelených branek a na závěr los.
  • Zápasy play-off se hrají vyřazovacím systémem na jedno vítězné utkání. Při remíze se neprodlužuje, ale hned následují trestná střílení. Vítěz losu určuje, kdo první chytá – kdo střílí. Během první série jedou z každého týmu 3 hráči, pokud ani poté není znám vítěz, následuje 1-1 z každého týmu vyřazovacím systémem. Ve vyřazovacím systému může jezdit nájezdy jakýkoliv hráč
  • Hráči v poli musí mít stejné dresy s čísly. Brankář musí být vybaven celoobličejovou maskou.
  • Na hřišti bude pro brankáře vyznačeno jen malé brankoviště. Brankář se může pohybovat i mimo něj – ale jen zhruba do vzdálenosti 1,5 m. Pokud brankář bude hrát míček mimo tuto vzdálenost, budou to rozhodčí posuzovat jako hru mimo brankoviště.
  • Tresty: Čas trestů je shodný jako při velkém florbale (2min, 5min, 10min, ČK1, ČK2, ČK3). Jakákoliv červená karta (nejedná se o vyloučení za nesprávné vybavení) bude pro hráče znamenat vyloučení z celého turnaje. Pokud bude vyloučeno více hráčů, nesmí počet hráčů z jednoho týmu na hřišti klesnout pod 2 včetně brankáře. To znamená, že při dvou vyloučených hráčích hraje oslabené družstvo pouze s jedním hráčem v poli.
  • Každé družstvo má povinnost být v čase začátku zápasu nastoupené na hřišti. Čekací doba není žádná – při nepřítomnosti končí zápas kontumací 5:0 v neprospěch nepřítomného družstva.
  • Pohár – Vítězné družstvo kromě poháru za první místo získává do ročního držení i Putovní pohár – avšak pouze po složení vratné zálohy 5000 Kč a navíc se vítěz písemně zaváže pořadateli, že pohár vrátí do března 2019. Pokud nebude záloha složena, může se s pohárem vyfotit a užít si ho v prostorách haly do skončení turnaje.
  • Poslední a zároveň nejdůležitější informací je, že neznalost pravidel a systému turnaje nikoho NEOMLOUVÁ.