Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

5:6
(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

Doping

Stejně jako v jiných sportech, ani ve florbale není dovoleno užívání zakázaných látek. Dopingové kontroly v České republice provádí Český antidopingový výbor (ČAV), který je oprávněn provést dopingovou kontrolu při jakémkoliv soutěžním utkání i mimo soutěž. 

 

Co je to doping?

Doping je v první řadě podvod. Užívání zakázaných látek může vést ke zdravotním problémům a zároveň není v souladu se zdravými hodnotami sportovce. Florbal Náchod se od užívání zakázaných látek distancuje. 

 

Kdy může být sportovec kontrolován?

Ve florbale dochází k dopingovým kontrolám nejčastěji při soutěžních utkáních, sportovec však může být kontrolován také mimo soutěž. 

 

Kde je zveřejněn seznam zakázaných látek?

Seznam zakázaných látek zveřejňuje každoročně světová antidopingová agentura WADA. Seznam zakázaných látek a metod naleznete zde. Seznam hromadně vyráběných léčivých přípravků obsahujících zakázané látky najdete zde. POZOR! Tento seznam obsahuje i řadu volně dostupných léků, jako jsou například Paralen Plus, Nurofen Stop-Grip nebo Modafen.  

 

Jak postupovat při nemoci? 

V případě nemoci je třeba, aby sportovec lékaře předepisujícího léky upozornil, že se účastní organizovaného sportu a může být kdykoliv testován na zakázané látky. V případě vážného onemocnění, které si vyžádá léčbu pomocí léků obsahujících zakázané látky, může sportovec zažádat o udělení terapeutické výjimky.

 

Jak probíhá dopingová kontrola?

Dopingové kontroly provádí v České republice Český antidopingový výbor prostřednictvím dopingových komisařů. Dopingové kontroly se účastní sportovci, které dopingový komisař určí. Výběr se provádí losem nebo podle předem určeného klíče. Sportovec je povinen uposlechnout pokyny dopingového komisaře. Pokud tak neučiní nebo se dopingové kontroly odmítne zúčastnit, bude posuzován jako sportovec, který měl pozitivní dopingový vzorek. Sportovce smí během dopingové kontroly doprovázet pouze jedna osoba. U sportovců mladších 18 let se dopingový komisař pokusí zajistit přítomnost zákonného zástupce či jiné vhodné osoby - její nepřítomnost však není důvodem k odmítnutí odběru vzorku. Analýzu vzorku pak provádějí specializované laboratoře. 

 

Jak dlouho po užití zakázané látky lze odhalit doping?

Zakázané látky se v těle uchovávají i několik měsíců. Testované vzorky jsou však uchovávány dlouhodobě a tak se nezřídka stává, že je sportovec, například při nalezení nové metody odhalení dopingu, potrestán i několik let zpětně po užití zakázané látky. 

 

Jaké jsou tresty pro dopující sportovce?

Nejčastějším trestem pro sportovce je čtyřletý zákaz činnosti. Kratší tresty (nejčastěji dva roky) se udělují zejména při neúmyslném užití zakázané látky, delší tresty zejména při opakovaném užití zakázané látky. 

 

Dopingoví hříšníci v Česku?

Mediálně známými florbalovými hříšníky jsou Marek Deutsch i Miroslav Kožušník - oba měli pozitivní nález na marihuanu. 

 

 

Seznam některých zakázaných léků - POZOR!! - obahuje pouze vybranné nejběžnější léky

 

Seznam povolených léků

 

Důležité odkazy

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

09.07.2020Lukáš Dostál (22)

09.07.2020Samuel Siwula (11)

09.07.2020Ondra Pajer (6)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 191689
Posledních 30 dnů: 2012 | Posledních 7 dnů: 491 | Poslední den: 54