Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

5:6
(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

Rekordní počet přihlášených družstev

Do soutěžního ročníku 2020/2021 přihlašuje FLORBAL NÁCHOD 16 ligových soutěží, a k tomu jednu pohárovou.

 

 

 

 

Neustále rosteme

Za poslední tři roky se počet ligových družstev FLORBAL NÁCHOD zdvojnásobil. Zatímco do ročníku 2017/2018 jsme přihlásili osm ligových družstev, B strukturu jsme měli vytvořenou pouze ve Starších žácích a v Mužích a tým Přípravky jsme neměli vůbec, o tři roky později přihlašujeme do ligových soutěží dvojnásobný počet družstev, ve Starších žácích a v Mužích dokonce tři družstva a týmy Přípravky máme hned dva. O takový kus jsme se za poslední tři roky posunuli.

 

Co nejvíce zápasů pro všechny

V Náchodě jsme si vždy zakládali na tom, aby naši hráči měli možnost odehrát co nejvíce zápasů. I v nadcházejícím soutěžním ročníku počítáme s tím, že talentovaní hráči budou nastupovat hned za dvě družstva naráz. Díky šestnácti družstvům můžeme garantovat skvělé herní vytížení nejen všem našim současným, ale i nově příchozím hráčům. O možnost účastnit se zápasů a turnajů nebude nikdo ochuzen - bez ohledu na výkonnost. Myslíme i na nově příchozí, kteří přijdou v nadcházejících měsících v rámci probíhajících náborů. A také na kluky a holky z akademií v Polici nad Metují a Chvalkovicích.

 

Dlouhodobá koncepce rozvoje hráče

Přihlašování družstev zapadá do dlouhodobé koncepce rozvoje hráče - vychází z obecně uznávané koncepce LTAD (Long Term Athlete Development). Ta vymezuje vývoj sportovce pěti fázemi - Začátek, Základy, Učení se trénovat, Učení tréninku a Trénink pro výsledky. Zhruba od věku 13 let v ní najdeme i druhou větev - Sport pro život - určenou těm, kteří nemají takové sportovní ambice, ale chtějí se florbalem hlavně bavit. I na ty myslíme - pro ně je naše nevýkonnostní složka.

A takto to vypadá, když převedeme koncepci LTAD na náchodskou strukturu:

První tři fáze sportovního rozvoje - Začátky, Základy a Učení se trénovat - probíhají v Akademii Náchod. Poslední kategorií Akademie Náchod jsou Starší žáci spadající do fáze Učení tréninku - zde již dochází k rozdělení do výkonnostní a nevýkonnostní větve. V té výkonnostní nastupují ambiciózní hráči, jejichž cílem je se neustále sportovně rozvíjet a stát se TOP výkonnostním hráčem. V té nevýkonnostní nastupují ti méně ambiciózní, kteří však mají florbal rádi a chtějí se jím bavit i nadále. FLORBAL NÁCHOD je klub pro všechny - myslíme jak na ty ambiciózní, tak na ty, kteří se chtějí florbalem bavit.


 

Jaké ligové soutěže přihlašujeme?

Do soutěžního ročníku přihlašujeme do ligových soutěží 16 družstev - z toho tři v kategorii Muži a 13 družstev mládežnických. Zároveň přihlašujeme pro elitní mužský tým Pohár Českého florbalu.

 

MUŽI A - NÁRODNÍ LIGA MUŽŮ

 • Elitní tým bude nastupovat stejně jako loni v Národní lize, o tom zda na východě nebo na západě unie teprve rozhodne. Mužský elitní tým je určen pro výkonnostně nejlepší hráče náchodského florbalu.

 

MUŽI B "U23" - REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ

 • Mužský B-tým bude nastupovat stejně jako loni v nejvyšší regionální soutěži. Družstvo je primárně určeno pro méně vytížené hráče Mužů A, pro ambiciózní hráče, kteří zde získají herní praxi a pro elitní Juniory.

 

MUŽI C - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA MUŽŮ

 • Muži C budou stejně jako loni nastupovat v Královéhradecké lize. Družstvo je určeno pro všechny hráče kategorie Muži, kteří již nemají sportovní ambice, ale florbalem se chtějí bavit i nadále.

 

JUNIOŘI A - 2. LIGA JUNIORŮ

 • Junioři A budou v rámci Královéhradeckého a Pardubického kraje nastupovat v nejvyšší regionální soutěži, která bude v nadcházející sezóně hrána košově. To zajistí, že se budou měřit s podobně výkonnostně silnými celky. Toto družstvo je primárně určeno jako doplněk zápasů pro elitní Dorostence a pro Juniory s menší herní praxí, mohou v něm však nastoupit i ostatní Junioři.

 

JUNIOŘI B - 3. LIGA JUNIORŮ

 • Junioři B budou nastupovat v rámci Královéhradeckého a Pardubického kraje ve 3. lize juniorů. Družstvo je určeno pro hráče náchodské nevýkonnostní složky ročníku narození 2002-2005.

 

DOROST A - 1. LIGA DOROSTENCŮ

 • Elitní dorostenecký tým bude stejně jako loni nastupovat v nejvyšší celostátní dorostenecké soutěži, která bude opět hrána košově. O tom, do jaké skupiny bude Náchod zařazen, unie teprve rozhodne. Družstvo je primárně určeno pro výkonnostně nejlepší a ambiciózní Dorostence, lze však očekávat, že zápasy okusí také někteří výkonnostně silní Starší žáci.

 

DOROST B - 3. LIGA DOROSTENCŮ

 • Druhý dorostenecký tým bude nastupovat ve 3. lize dorostenců. Toto družstvo je primárně určeno pro hráče z akademií Police nad Metují a Chvalkovice, vedle nich však v rámci získání větší herní praxe budou nastupovat také náchodští Starší žáci.

 

STARŠÍ ŽÁCI A - LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA 4

 • První tým Starších žáků bude stejně jako loni nastupovat v Lize starších žáků hrané košovým systémem. V ní se bude měřit s podobně silnými celky z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

 

STARŠÍ ŽÁCI B - LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ, SKUPINA 4

 • V Lize starších žáků hrané košovým systémem bude nastupovat i náchodské družstvo "B". Košový systém, který přinese i našemu druhému týmu vyrovnané zápasy, je pro náš druhý tým Starších žáků tím nejlepším.

 

STARŠÍ ŽÁCI C - PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

 • Poprvé v historii přihlašujeme také Starší žáky C. Hráči budou nastupovat v přeboru na "malém" hřišti 3+1 a družstvo bude určeno primárně hráčům z akademií v Polici nad Metují a Chvalkovicích.

 

MLADŠÍ ŽÁCI I - LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 5+1, SKUPINA 4

 • Mladší žáci budou nastupovat ve dvou soutěžích. V té první na "velkém" hřišti 5+1 poměří síly se soupeři z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

 

MLADŠÍ ŽÁCI II - LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 3+1/3+1, SKUPINA 4

 • Vedle "pětkové" soutěže budou Mladší žáci pro zvýšení herní praxe nastupovat také na dvou "malých" hřištích 3+1. O herní vytížení tak budou mít náchodští Mladší žáci postaráno. Novinkou je, že i v této soutěži se poměří s protivníky z Královéhradeckého i Pardubického kraje. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI III - LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 3+1/3+1, SKUPINA 4

 • Na dvou "malých" hřištích bude v lize Mladších žáků nastupovat ještě jedno družstvo - to však bude primárně určeno pro hráče z akademií v Polici nad Metují a Chvalkovicích a také pro náchodské Elévy, kteří si tak budou moci zahrát zápasy navíc.

 

ELÉVOVÉ - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA ELÉVŮ

 • Elévové budou stejně jako loni nastupovat v rámci Královéhradeckého kraje v Královéhradecké lize Elévů.

 

PŘÍPRAVKA RYTÍŘI - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

 • Tým Přípravek bude určen našim nejmladším. Ti budou stejně jako loni nastupovat proti soupeřům z Královéhradeckého kraje. Do této soutěže přihlašujeme dvě družstva - družstvo Rytířů a družstvo Medvědů.

 

PŘÍPRAVKA MEDVĚDI - KRÁLOVÉHRADECKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

 • Tým Přípravek bude určen našim nejmladším. Ti budou stejně jako loni nastupovat proti soupeřům z Královéhradeckého kraje. Do této soutěže přihlašujeme dvě družstva - družstvo Rytířů a družstvo Medvědů.

 

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

09.07.2020Lukáš Dostál (22)

09.07.2020Samuel Siwula (11)

09.07.2020Ondra Pajer (6)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 191689
Posledních 30 dnů: 2012 | Posledních 7 dnů: 491 | Poslední den: 54